امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101124
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۸
تعداد بازدید: 98
حسین‌علی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان با توجه به اقدام اخیر دستگاه قضایی کشور در بررسی پرونده مهدی هاشمی و تشکیل نخستین ...

حسین‌علی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان با توجه به اقدام اخیر دستگاه قضایی کشور در بررسی پرونده مهدی هاشمی و تشکیل نخستین جلسه دادگاه آن به طور غیرعلنی، پیرامون عملکرد قوه قضاییه در برخورد چنین پرونده‌هایی اظهار کرد:  افتخار ما این است که قانون اساسی، حقوق همه ملت را از بالاترین تا پایین‌ترین رده کشور یکسان برشمرده است و همه آحاد مردم در برابر قانون اساسی یکسان تلقی می‌شوند.

وی بیان کرد: قطعاً به یک چشم نگاه کردن قوه قضاییه به همه افراد در قضاوت‌ها و بررسی پرونده‌ها از اصول نظام جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: در همین رابطه وقتی دستگاه قضایی کشور با صلابت، پرونده برخی از افراد یا به تعبیر عوام آقازاده‌ها و بعضی از افراد شاخص اجتماعی را بررسی و پیگیری کند و حتی دستور تشکیل دادگاه و صدور کیفرخواست دهد، مردم را به عدالت‌محور بودن نظام بیشتر از گذشته امیدوار می‌کند و تداعی‌کننده این است که نظام جمهوری اسلامی با هیچ فردی و جناحی عقد اخوت و برادری نخوانده است.

وی افزود: اقداماتی چون پیگیری قوه قضاییه در بررسی پرونده مهدی هاشمی، بابک زنجانی و منصور آریا می‌تواند از بروز هرگونه جرائمی که ممکن است در آینده رخ بدهد، ممانعت کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه اقدام قوه قضاییه در تشکیل و به جریان انداختن پرونده مهدی هاشمی دیرهنگام صورت گرفته، گفت: چنین حرکات و اقداماتی برطرف‌کننده هرگونه حرف،حدیث، شایعه و تهمت علیه صداقت قوه قضاییه است و جای تقدیر دارد.

وی در پاسخ به اینکه قوه قضاییه در برابر فشارها، لابی‌ها و جریان‌سازی‌هایی که از سوی سردمداران قدرت و ثروت در رسیدگی به پرونده‌ها انجام می‌شود باید چگونه باشد، گفت: حقیقت امر آن است که رسیدگی قوه قضاییه به پرونده‌هایی همچون مهدی هاشمی و بابک زنجانی بر محور عدالت می‌تواند آزمونی برای دستگاه قضایی کشور و قاضی پرونده باشد که بار دیگر عدالت و صداقت خود را ثابت کنند.

انتهای پیام/63030/ی40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها