امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101135
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۸
تعداد بازدید: 80
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جن ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جن ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد که در حال حاضر تمرکز آمریکا بر برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات هسته‌ای است و این بدان مفهوم نیست که نگرانی‌هایی خارج از این موضوع نداریم و بر این امر واقفیم که ایران برای مدت‌های طولانی آموزش و بودجه نظامی در اختیار حماس قرار می‌داده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با همکاری واشنگتن با روسیه علیرغم بحران‌هایی که با مسکو در خصوص موضوع اوکراین به وجود آمده است، گفت: موضوعاتی وجود دارد که همکاری با این موضوعات را با روسیه ادامه می‌دهیم که این موضوعات شامل مذاکرات 1+5 و تلاش برای جلوگیری از دسترسی ایران به تسلیحات هسته‌ای است. موضوعاتی وجود دارد که ما در خصوص آنها با روسیه اختلاف‌نظر داریم.

وی در ارتباط با روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست به همراه دو نفر دیگر که چندی پیش در ایران به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود، گفت: ما در حال استفاده از تمامی کانال‌های موجود هستیم تا خواستار آزادی افرادی که در ایران دستگیر شده‌اند. ما از دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران که سفارت سوئیس است درخواست کرده‌ایم تا خدمات کنسولی مناسب در این زمینه را اتخاذ کند. ما به واسطه ملاحظات حریم خصوصی در حال حاضر اظهارنظرات بیشتری نمی‌کنیم اما به طور قطع در حال حاضر هرگامی را که بتوانیم در این زمینه برمی‌داریم.

چندی پیش خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه «جیسون رضائیان» خبرنگار روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در تهران به همراه همسرش، یگانه صالحی، بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار