امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101136
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه چنین اظهارنظر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه چنین اظهارنظر کرده است که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا با براه انداختن «یک جنگ سرد تازه» قصد دارد تا روند به پایان رسیدن هژمونی و سلطه طلبی این کشور را تا جای ممکن به تاخیر بیاندازد.

پوشکوف امروز، سه شنبه در صفحه «تویتر» خود با مطرح کردن این مسئله، نوشت: «اوباما بر این عقیده است که تاریخ طرف آمریکاست، ولی واقعیت این است که تاریخ هژمونی و سلطه گری آمریکا دیگر به سر رسیده است و جنگ سرد جدید اوباما تنها تلاشی برای به تاخیر افتادن این روند است.»

این مقام بلندپایه دوما پیش از این گفته بود که باراک اوباما بعنوان رئیس‌جمهوری به تاریخ خواهد پیوست که جنگ سرد تازه‌ای را در جهان براه انداخته است، هرچند خود او مدعی است که اختلافات کنونی بین آمریکا و روسیه را نباید جنگ سرد جدیدی نامید.

لازم به ذکر است که اوباما روز دوشنبه در مصاحبه با مجله «اکونومیست» اعلام کرد که انتظار ندارد که «ازسرگیری روابط مجددی» با روسیه رخ دهد. به عقیده وی، روسیه باعث بروز چالش‌های منطقه‌ای برای دولت آمریکا شده است، البته مقامات واشنگتن اطمینان دارند که موفق خواهند شد از وخامت اوضاع بکاهند.
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها