امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101155
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 306
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، در هشتمین روز شوال سال 1344 هجری قمری وهابیون کوردل پس از اشغال مکه با هدایت عبدالعزیزبن سعود ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، در هشتمین روز شوال سال 1344 هجری قمری وهابیون کوردل پس از اشغال مکه با هدایت عبدالعزیزبن سعود مسیر مدینه را

در پیش گرفتند و پس از مقابله با مدافعان شهر آن را به تصرف خود درآورده و در اقدامی شوم قبور ائمه بقیع را تخریب کردند.

آنها همچنین در این حرکت کوردلانه به قبور دیگر نیز قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم (ص)، قبر ام‌البنین مادر حضرت ابوالفضل العباس(ع) و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق(علیه السلام) و... را تخریب کردند.بقیع قبل از سال 1344 ه ق

وهابیون همچنین ضریحی که بر روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) قرار داشت را خراب کرده و آن را با خود بردند.

پس از انتشار خبر این واقعه، اعتراض‌های شدیدی از سوی علما، مراجع تقلید و شخصیت‌های مذهبی کشورهای ایران، عراق، هند و... صورت گرفت و بسیاری از دروس حوزه‌های علمیه تعطیل شده و مراسم‌های سوگواری و اعتراض برپا شد و از آن سال به بعد همواره علما و مراجع تقلید در سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، با صدور پیام‌ها و بیان سخنانی به تبیین ابعاد مختلف این اقدام شوم می‌پردازند.

خوش آن نسیم که مى‌آید از کنار بقیع
خوشا هواى روان بخش و مُشکبار بقیع

فرشتگان ز زمین مى‌برند سوى بهشت
براى غالیه‌ حوریان غبار بقیع
اگر که طور تجلّى ز صدق مى‌طلبى
بیا به گلشن روحانى دیار بقیع
دریغ و درد که از ظلم دشمنان خدا
خراب شد همه آثار بى‌شمار بقیع
آیا که غیرت دین دارى و ولایت آل
ببار خون، عوض اشک در کنار بقیع 

هتک حرمت آثار اسلامی محکوم است

آیت‌الله نوری همدانی طی پیامی سالروز هشتم شوال، هشتاد و نهمین سالگرد خاطره غم‌انگیز و مصیبت‌بار تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) را تسلیت گفت.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: با فرا رسیدن هشتم شوال، هشتاد و نهمین سالگرد خاطره غم‌انگیز و مصیبت‌بار تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) در خاطره مسلمانان بیدار که محبت اهل بیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای خود از آن گوش شنوا و دل حق‌پذیر در برابر حدیث ثقلین و امثال آن دارند و افتخار می‌دانند تجدید می‌شود.

در ادامه این پیام تصریح شده است: این جنایات توسط فرقه نامشروع وهابیت که به دست استکبار برای ایجاد تفرقه و کشتار که تا به امروز ادامه دارد صورت گرفته، فرقه‌ای که بر خلاف آیات قرآن و احادیث معتبری که از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و اله ساختن بنا بر فراز قبور و زیارت مشاهد مشرفه و عزاداری و تعظیم شعائر را شرک می‌دانند به همین دلیل فرقه‌های اسلامی را آماج شدیدترین تهمت‌ها قرار می‌دهند.

در بخش دیگری از این پیام تصریح شده است: ما بارها اعلام کرده‌ایم که حاضریم در تمام موضوعات بر اساس منطق با شما مناظره کنیم یا کتاب‌هایی را که در این باره نوشته شده است را پاسخ دهید ولی هرگز حاضر نیستید و نمی‌پذیرید اما با اصرار و سخت‌گیری‌ها وسیله اذیت و آزار مسلمانان و تهمت به آنها را فراهم کرده و در کشورهای اسلامی مشغول ایجاد اختلاف و فتنه‌گری و خون ریزی و اعمال وحشیانه هستند.

در پایان این پیام آمده است: ما این عمل جنایت‌کارانه و تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامی که در عربستان و سایر کشورها توسط این گروه‌های وهابی و تکفیری صورت گرفته و می‌گیرد را محکوم کرده و از همه مسلمانان وحدت و یکپارچگی و حل اختلاف را خواستاریم . امید است آثار اسلامی با شکوه‌تر از قبل برقرار شود.
آثار اسلامی و مشاهد مشرفه باید از دستبرد استعمار و تصرفات ویرانگرانه خارج شود

آیت‌الله صافی گلپایگانی در نوشتاری با عنوان «تخریب آثار اسلامی، خسارتی جبران ناپذیر» گفت: باید همگان در حفظ این آثار و بازسازی آنچه ویران شده اقدام کرده و حرمین را از دستبرد استعمار و تصرفات ویرانگرانه آنها خارج کنند.

متن نوشتار آیت‌الله صافی گلپایگانی به این شرح است:

بقیع، از 14 قرن پیش تا امروز همواره زیارتگاه مسلمین و مرکز بیداری و تذکر خاطرات رجال و شخصیت‌های بزرگ اسلام بوده است.

این قبرستان، پس از روضه مقدسه نبویه، یکی از منابع مهم تاریخ اسلام است که وجود شخصیت‌های تاریخی اسلامی را اثبات و تأیید می‌کند که در حدود 10 هزار نفر از صحابه نبی مکرم اسلام صلی‌الله علیه و آله در این قبرستان مدفون هستند.

اما با این همه عظمت برای این مکان مقدس، وضع کنونی آن در حال حاضر بسیار موهن است و اهانتی که به رجال و شخصیت‌هایی که در این گورستان مدفونند شده، فوق‌العاده تأسف‌آور و رقت‌انگیز است.

تقریباً جز اقلیت غیرقابل توجهی به اسم وهابی‌ها که در سایه حمایت استعمارگرانی همچون انگلیس عرض وجود کرده و موجودیت دارند و گروهی از مردم غافل از حقایق جریان‌ها و دخالت سیاست در امور که فریب تبلیغات عوام فریبانه آنها را خورده‎اند، اکثریت مسلمانان از این استخفاف و اهانت سخت ناراحت و آزرده خاطرند.
در هیچ کجای دنیا نسبت به قبور بزرگان خود این همه بی‎ادبی و بی‎احترامی روا نمی‎دارند و در هر کجا دفن اموات مرسوم است، قبور اموات و مقبره آنها نیز محترم است.

اساس نقشه تخریب آثار و ابنیه اسلامی نقشه بسیار عمیق و خائنانه‎ای بود که بیگانگان برای محو مستندات و شواهد عینی و اثری تاریخ اسلام کشیده بودند و در موقعی که برای تسلط بر کشورهای اسلامی دست به تفرقه و فرقه‌سازی بودند، مثلاً علی محمد شیرازی و حسینعلی نوری را در ایران به ادعای بابیت و مهدویت و نبوت و بلکه الوهیت برانگیختند و در هند غلام احمد قادیانی به اصطلاح فرقه مزدور احمدیه را ساخت، در عربستان نیز فرقه وهابی را وسیله دست ساختند و محمدبن عبدالوهاب را به مزدوری گرفتند و مهمترین مقصد آنها علاوه بر غارت معادن بزرگ نفت، از میان بردن آثار اسلامی بود که حتی روضه مقدسه پیغمبر صلی‎الله علیه وآله را نیز فرا گرفت.

شاید تا قبل از قرن معاصر و قریب به آن عمده منابع تاریخ و مصدر آن، کتاب‌ها و نوشته‎هایی بود که بر اساس نقلیات مسند و غیر مسند و مطالعات گسترده آنها در کتاب‌های متعدد تدوین شده بود و شناخت مطالب معتبر آنها از غیر معتبر هم کار همه کس نیست و اهل فن و افراد بصیر به تاریخ و مسائل مربوط به آن می‎توانند در مواردی که اختلاف نقل باشد با تحقیق و بررسی اظهار نظر کنند.

با کاوش‌ها و فحص‎هایی که علمای باستان شناس از مدتی قبل آغاز کرده و روز به روز بر تکامل آن افزوده، منبع مهم دیگری نیز بر منابع تاریخی و شناخت ملل افزوده شد که اگر چه در گذشته هم این منبع مورد توجه بود، لیکن عمق وسعت فعلی را نداشت و در عصر ما یکی از منابع مهم تاریخ و شناخت احوال اقوام و ملل آثاری است که از آنها باقی مانده و حتی با حفریات کشف می‎شود؛ بناها، معابد، قبرها، سکه‎ها، ظرف‌ها، زیورها و آثار هنری و چیزهای دیگر امروز از بزرگترین معرف‌های تمدن و اوضاع و احوال اجتماعی ملل است.
خوشبختانه تاریخ اسلام از جنبه تاریخی بر اساس نقل‌ها و روایات بسیار مورد اعتبار و اعتماد است و از همان صدر اسلام، تاریخ نویسی و نقل حدیث و روایت جریان‌های مختلف شروع و حوادث و وقایع ثبت و ضبط شده و فترت‌های طولانی که موجب فراموش شدن تاریخ شود در تاریخ اسلام پیش نیامده و همچنین وقایعی که موجب محو کتاب‌های تاریخی و ایجاد فاصله شود اتفاق نیفتاده و سیر تاریخ اسلام از تمام ابعاد، مشخص و معلوم است و استنتاج و استنباط تاریخی بر اساس مطالعات روی تواریخ و احادیث کاملاً باور بخش و اطمینان‌آور است و به طور مسلم آن بخش از تاریخ ما که مثلاً به یک قرن پیش مربوط می‎شود با بخشی که به سیزده و چهارده قرن پیش ارتباط دارد، در اتقان و استحکام تفاوت ندارد بلکه گاهی بخش دوم از اول بیشتر مورد اعتماد است و مستندات آن قوی‌تر است و خلاصه اشخاص متخصص و دانشمند می‎توانند به وسیله همین تواریخ به اوضاع و احوال اجتماعی مردم در این چهارده قرن و حقایق و وقایع مهمی که در سرنوشت این امت تأثیر داشته است واقف شوند، و در حقیقت اگر بنا باشد امروز هم برای قرن حاضر تاریخی بنویسیم، از حدود همان تاریخ نویسی مورخین اسلامی تجاوز نمی‎کند.

از جنبه مؤیدات و شواهد خارجی و عینی و آثار باقیمانده از حوادث نیز تاریخ اسلام غنی و کامل و دارای پشتوانه‎های بسیار محکم است و از این جهت هم هر چه شخص دیر باور باشد و یا نخواهد از روی غرض بعض حقایق را انکار کند یا شبهه و شک در آن ایجاد کند، در تاریخ اسلام بالخصوص بخش‌هایی از آن که با معرفی اصل رسالت و واقعه ظهور و انقلاب اسلام و سیره پیغمبر اکرم صلی‎الله علیه وآله و امور مهم دیگر ارتباط دارد اینگونه اظهار شک و تردیدها قابل قبول و مورد اعتنا نیست.
اگر چه تاریخ اسلام و مسلمین معتبرترین تاریخ تمام ادیان و جوامع بشری است و بلکه به شهادت بعض مورخین یگانه دینی که تاریخ معتبر و مورد اعتماد دارد اسلام است از ناحیه این شواهد تاریخی و مؤیدات که مخصوصاً برای دراز مدت و آینده‎های بسیار دور حفظ آنها مفید است، بسیار غنی و سرشار از شواهد خارجی و عینی است یعنی همه نقاط مهم تاریخ اسلام و مسلمانان را مشاهد و مواقف و ابنیه و قبور و مساجد و اوضاع جغرافیائی ممالک و کشورها تأیید می‎کند و در کشورهای پهناور عالم اسلام همه جا آثار تمدن مسلمین و فتوحات آنها به چشم می‎خورد حتی در کشورهایی مثل اسپانیا که پس از آن عصر طلائی اسلامی به آن سرنوشت اسفناک و بی‎رحمی‌ها و وحشی‎گری‌های مسیحی‎ها و محاکم تفتیش کذائی و شکنجه و اعدام‌های دسته جمعی و جنایات دیگر دچار شد، امروز آثار اسلامی تمدن مسلمین را در آنجا به جهانیان عرضه می‎دارند که اگر به کتاب‌هایی مثل (الآثار الاندلسیة الباقیة) مراجعه فرمائید به عمق این مطالب تا حدی آگاه می‎شوید و بخش عمده‎ای از بودجه کلان اسپانیا از عوائدی که از راه توریستی و کسانی که از اطراف جهان برای مشاهده آثار اسلامی به این کشور سفر می‎کنند تأمین می‎شود.

مکه مکرمه و مدینه منوره از این جهت که گفته شد بیشتر از هر نقطه اهمیت و موقعیت دارد و آثار و ابنیه این دو شهر و نواحی آن همه از مصادر تاریخ ما و بلکه ادیان به اصطلاح ابراهیمی است و اگر این دو شهر را علاوه بر جنبه‎های روحانی و معنوی موزه بزرگ عالم اسلام و وحی بدانیم گزاف نگفته‎ایم.

در این دو شهر تا قبل از تخریب‌های پی‎درپی وهابی‎ها مشاهدی موجود بوده که هر یک گوشه‎ای و ناحیه‎ای از تاریخ پیامبر بزرگ اسلام را بازگو می‌کرد و آثار ارزنده‎ای از تاریخ زندگی و تلاش‌های آن حضرت در راه ابلاغ وحی و رسالت اسلام بود.
مشاهدی که همه در سلسله اسناد تاریخی اسلام و سوابق حرمین شریفین قرار دارد و معرف سلسله نسب پیغمبر صلی‎الله علیه وآله بوده و حتی از اوضاع دوران جاهلیت، ما را با خبر می‎سازد.

و خلاصه تمام مسجد مدینه و مسجد الحرام و تمام شهر مدینه و مکه و بقعه‎ها و اماکن و مساجد و حتی چشمه‎ها، چاه‌ها، راه‌ها، کوه‌ها و سرزمین‌ها و قراء واقع در اطراف و نواحی این دو شهر همه از سر گذشت اسلام و چگونگی ظهور و سیر آن حکایت می‎کند و مسلمانان که به حفظ تاریخ و شرف و سوابق درخشان خود و احیای آثار اسلامی علاقه دارند، باید همگان در حفظ این آثار و بازسازی آنچه ویران شده اقدام کرده و حرمین را از دستبرد استعمار و تصرفات ویرانگرانه آنها خارج کنند.

این آثار و نشانه‎ها و بناها بهتر از کتب سیره، مردم را با سیره پیغمبر صلی‎الله علیه وآله آشنا می‎سازند.

کتاب‌های سیره فقط به نظر اهل مطالعه می‎رسد در حالی که این آثار را عموم مردم که از دور و نزدیک می‎آیند مشاهده می‎کنند و از آن برکت‌ها و درس‌های بزرگ می‎گیرند.به نظر حقیر، حتی باید نام‌های اصلی کل اماکن و زمین‌هایی که در عصر رسالت و در لسان روایات مذکور است حفظ شود و بالخصوص نام‌های متعلق به مسجد النبی و مسجد الحرام و در‌ها و ستون‌ها و سایر متعلقات آن نباید تغییر کند، زیرا همه اینها محفظه تاریخ اسلام است و کسانی که این ویرانگری‌ها را مرتکب شده‎اند بزرگترین دشمنی و خیانت را به تاریخ اسلام کرده‌اند.

حفظ این اماکن علاوه بر آن که از جنبه تعظیم شعائر دارد شرعاً لازم است به ملاحظاتی که بیان شد توجه شده و تخریب این بقاع، صرف نظر از هتک و توهین، موجب تزلزل و سستی مبانی تاریخ می‎شود و تخریب این مشاهد و آنها را به این صورت در آوردن که نه سنگ قبری داشته باشند و نه امتیازی و در معرض محو و فراموشی قرار بگیرند از سوزاندن کتب تاریخ، خسارتش برای یک امت و ملت اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.

تخریب قبور ائمه بقیع یکی از تلخ‌ترین وقایع جهان اسلام است

آیت‌الله علوی گرگانی از دیگر مراجع تقلید نیز با صدور پیامی هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع را تسلیت گفت.

در پیام آیت‌الله علوی گرگانی آمده است: هشتم شوال یادآور تلخ‌ترین و دردآورترین حادثه در جهان اسلام است. حادثه‌ای که قلب نازنین حضرت بقیة‌الله و تمام مسلمانان و علاقمندان به اهل بیت عصمت و طهارت صلوات‌الله علیهم اجمعین را جریمه‌دار کرد.

در ادامه این پیام افزوده شده است: این خسارت توسط وهابیت انجام و به حرم ائمه بقیع تعرض و آن حرم ملائک پاسبان را با خاک یکسان کردند.

در بخش دیگری از این پیام تصریح شده است: این واقعه را به ساحت مقدس و منور مهدی فاطمه علیهاالسلام و تمام مراجع عظام و رهبری معظم انقلاب و ولایتمداران به ولایت ائمه اطهار تسلیت می‌گوییم.

ملت مسلمان دنیا توطئه‌گران را به خاک مذلت خواهند نشاند

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه هم با انتشار بیانیه‌ای به سران فرقه گمراه وهابیت هشدار داد که از تفرقه و اختلاف میان مسلمانان دست برداشته و به تخریب اعتاب مقدسه و امکان مذهبی خاتمه دهند.

در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه آمده است: هشتم شوال سالروز واقعه جانگداز تخریب بارگاه ملکوتی و با شکوه ائمه هدی‌(ع) به دست عناصر وهابیت کوردل و بی‌خرد است. فرقه‌ای جعلی که با حمایت استکبار برای تفرقه و اختلاف‌افکنی بین مسلمانان به وجود آمد و با ارائه چهره‌ای خشن و تکفیری به زدودن ارزش‌های والای اسلام عزیز و چهره مهر و رحمت دین الهی پیامبر‌(ص) پرداخته و با تخریب آثار مهم و تاریخی مکه و مدینه و پس از آن در نقاط مختلف جهان که هر کدام نشانه‌ای از عظمت اسلام و تاریخ گویای آن بود فرهنگ غنی مسلمانان را نابخردانه نابود کرده و قلوب مسلمین جهان را جریحه‌دار کرده و خسارت عظیم و غیرقابل جبران به بار می‌آوردند.
در ادامه این بیانیه آمده است: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با عرض تسلیت این واقعه جانسوز به ساحت مقدس حضرت ولی‌عصر‌(عج) و رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه و عموم مردم مسلمان و شیعیان جهان، ضمن محکوم کردن تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامی حرمین شریفین مخصوصا قبور ائمه بقیع‌(ع) و نیز عتبات مقدسه در سراسر جهان به دست فرقه ضاله وهابیت، از همه محبان اهل‌بیت‌(ع) می‌خواهد که روز هشتم شوال روز تخریب قبور ائمه بقیع را به سوگ نشسته‌ و خاطره آن را زنده نگه دارند.

در این بیانیه تصریح شده است: به سران این فرقه گمراه که با پیش گرفتن راه عناد و لجبازی هرگز در صحنه‌های مناظره با منطق و برهان حضور پیدا نمی‌کنند توصیه می‌شود تا از تفرقه و اختلاف میان مسلمانان دست برداشته و به برادرکشی و ایجاد فساد و تخریب اعتاب مقدسه و امکان مذهبی خاتمه بدهند چرا که مسلمانان جهان با الهام از ندای وحدت‌بخش قرآن و با اتحاد و استقامت، روز به روز به نیرنگ‌ها و توطئه‌های دشمنان اسلام که متاسفانه توسط عده‌ای وابسته، علیه کیان اسلام و اهل‌بیت‌(ع) در حال پیاده شدن است پی‌ برده و اختلاف‌افکنان و توطئه‌گران را به خاک مذلت خواهند نشاند.
اقدامات کور وهابیت ریشه در جهالت و کج‌اندیشی دارد

حجت‌الاسلام محمد مهدی نادری عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) اظهار کرد: تفکر وهابیت در بین نحله‌ها و مذاهب اسلامی تفکر خاصی است و آنها عقاید ویژه‌ای دارند که در هیچ یک از مذاهب چهارگانه اهل سنت، مذهب امامیه و شیعه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله عقاید وهابیت این است که هر گونه بنا در قبور و بازسازی و تعمیر آن را حرام می‌دانند و در تصور آنها زیارت قبور ائمه بقیع(ع) حرام است و اقدامی به عنوان زیارت اهل قبور وجود ندارد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: این افراد هر عنایت و توجه به قبور را مانند زیارت، ساختن بنا و تعمیر را حرام می‌دانند و بر اساس تفکر آنها هر نوع توجهی در این زمینه یک نوع بت‌پرستی است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعتقادات وهابیت نباید در این عالم به هیچ موجود و کسی به جز خدای متعال توجه شود و زمانی‌که انسان متوجه قبر و صاحب قبر می‌شود گویا مرده‌پرستی یا قبرپرستی کرده و پرستش هر کسی به جز خدا حرام است، بر اساس همین تفکر به تخریب گنبد و بارگاه ائمه(ع) می‌پردازند.

نادری یادآور شد:‌ آنها حتی بیان کردند روزی گنبد سبز پیامبر اکرم(ص) و ضریح ایشان را تخریب می‌کنند و اگر این اقدام را انجام ندادند، به دلیل ترسی است که از مسلمانان دارند.

وی ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که دشمنی خاصی با شیعه وجود ندارد، بلکه این تفکر در زیارت اهل قبور و بنای قبور است.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) یادآور شد: حتی داعش خانه کعبه را نماد بت‌پرستی دانسته و بیان کرده اگر دستمان برسد کعبه را خراب می‌کنیم، بنابراین این موارد ریشه در جهالت، تفسیرهای نادرست و کج‌اندیشی دارد.

وی نخستین گام در پایان دادن به این وضعیت را راه فرهنگی ذکر کرد و افزود: باید افکار کسانی که از روی جهالت و اعتقادات جاهلانه معتقد هستند، را روشن کرده و بحث‌های علمی راه‌اندازی شود و ادله بر زیارت اهل قبور تبیین شود، ولی برخی افراد به صورت متعصبانه این عقیده را دارند و در قلب و دل آنها دشمنی و عداوت با شیعه وجود دارد که روش برخورد با آنها متفاوت است.

نادری یادآور شد: توجه به قبر و صاحب در جایگاه پرستش نیست و صرفا احترامی است که به دلیل آنکه به بنده مخلص خدا ارائه شده ممتاز است.
وهابیت درصدد رخنه در صفوف مسلمانان است

حجت‌الاسلام محمد واعظ موسوی عضو خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) اظهار کرد: وهابیت به عنوان یکی از دست‌مایه‌های استکبار است که با توطئه صهیونیسم شکل گرفته و اخیرا با حمایت‌های پنهانی استکبار جهانی درصدد ایجاد رخنه در صفوف مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: وهابیت به عنوان عامل بزرگی در دست مخالفان اسلام برای تخریب چهره زیبا و کریمانه اسلام است و آنها از این طریق هر آنچه سبب انسجام و وحدت جامعه اسلامی می‌شود را مورد هدف قرار داده‌اند.

عضو خبرگان رهبری یادآور شد: وهابیت با تضعیف اعتقادات دینی مسلمانان، ایجاد اختلاف و مخالفت با اعتقادات راسخی که مذاهب اسلامی به آن معتقد هستند راه را برای نفوذ استکبار باز کرده است.

وی عنوان کرد: هر مسلمانی به گذشته دینی خودش از دوران پیامبر اکرم(ص) به این طرف افتخار می‌کند و به شخصیت‌هایی که در شکل‌گیری تاریخ اسلام نقش ایفا کردند می‌بالد ولی وهابیت برای تاریک نشان دادن گذشته، از بین بردن تاریخ و به هم ریختن صف‌های مسلمانان و خوش خدمتی به اربابان خودشان آثار و نشانه‌های باقیمانده از تاریخ اسلامی را یکی پس از دیگری منهدم می‌کنند.

واعظ موسوی یادآور شد: وهابیت با اقداماتی مانند تخریب قبور بزرگان دین و شخصیت‌های موثر در تاریخ اسلامی که در راس آن ائمه و شخص پیامبر اکرم(ص) است می‌خواهد ارتباط جامعه امروزی مسلمین را با گذشته‌اش قطع کند.
وی ابراز کرد: امیدواریم خداوند به امت بزرگ اسلامی توفیق دهد تا در برابر این گروهک ساختگی با حفظ اتحاد، انسجام و عمل به آموزه‌های متعالی دین اسلام مقابله کرده و بتوانند از کیان دین و اعتقادات راستین خود دفاع کنند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: مسلمانان باید به وضعیت روشنی در سایه پیروی از اسلام ناب دست پیدا کنند و به گذشته افتخارآمیز خود ببالند و چهره واقعی و هدایتگر اسلام را که از جذبه زیادی در بین پیروان ادیان دیگر برخوردار است، به جهان امروز عرضه کنند و روز به روز بر افتخارات خود بیفزایند.

وی خاطرنشان کرد: وهابیت از بدو تاسیس درصدد خوش خدمتی به اربابان خودش بوده و یکی از بهترین خدماتی که می‌تواند برای استکبار انجام دهد، این است که با از بین بردن قبور بزرگان دین در صفوف مسلمانان رخنه ایجاد کند.
واعظ موسوی عنوان کرد: در واقع وهابیت با چنین اقداماتی قصد دارند ارتباط تاریخی مسلمانان با گذشته خودشان قطع کرده و شخصیت‌های بزرگ و اسلام را بدون سابقه درخشان و روشن معرفی کند و با توهین به مقدسات زمینه‌ای برای انجام توهین‌های دیگر را فراهم کند تا بتوانند تزلزلی در باورهای مسلمانان ایجاد کند.
انتهای پیام/2258/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار