امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101156
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 75
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت‌وگوهای ...

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت‌وگوهای روز گذشته‌اش با معاون وزیر خارجه مصر که به منظور شرکت در نشست وزرای خارجه کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد به تهران سفر کرده را مفید خواند و گفت:‌ گفت‌وگوهای مفید و مهمی با معاون وزیر خارجه مصر در موضوع غزه انجام شد.

وی توجه مشترک تهران و قاهره بر حقوق حقه مردم فلسطین و غزه، ضرورت توقف جنایات رژیم صهیونیستی و توجه به حقوق مردم فلسطین و مطالبات مقاومت را از جمله مباحث مطروحه در این گفت‌وگو برشمرد.

امیرعبداللهیان با ذکر این نکته که ضرورت توجه در هر گونه طرح سیاسی به حقوق مسلم مردم فلسطین مورد بحث قرار گرفت، عنوان کرد:‌ مصر تلاش دارد نقش سازنده‌ای در این مرحله ایفا کند.

معاون وزیر خارجه افزود: با توضیح مقام مصری مشکل انتقال کودکان و زنان مجروح غزه به تهران و ارسال کمک‌های ایران به غزه، متناسب با فراهم شدن شرایط تردد از مرز رفح رفعر خواهد شد.

لازم به ذکر است محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیروز در جمع خبرنگاران درباره ارسال کمک‌های ایران به مردم غزه با بیان اینکه دو بار با وزیر خارجه مصر در این خصوص تماس تلفنی داشتم، خاطر نشان کرد: تماس‌های دیگری نیز در سطوح دیگر انجام شد و امروز آقای امیرعبدالهیان معاون وزیر خارجه با همتای مصری خود گفت‌وگوهای مفصلی در این زمینه داشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: امیدواریم دولت مصر کمک کند که امکانات دارویی به مردم غزه برسد و بیماران و مجروحان فلسطینی که بیشتر آنها کودکان هستند و در معرض خطر جدی قرار دارند برای مداوا به ایران منتقل شوند.

ظریف با بیان اینکه هنوز پاسخ قطعی از طرف مصری دریافت نکرده‌ایم، اظهار داشت: وزیر خارجه مصر دو بار وعده داد که تمام توان خود را انجام می‌دهد تا کار به پیش برود و امیدواریم این موضوع به نتیجه برسد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار