امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101186
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن کارفرمایان صنعت سیمان برای حل معضل کشف قیمت و تأمین مالی در بورس پس از برگزاری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن کارفرمایان صنعت سیمان برای حل معضل کشف قیمت و تأمین مالی در بورس پس از برگزاری جلساتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت به بورس کالای ایران رفتند.

در نشست مدیران انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با مسئولان بورس کالای ایران نحوه عرضه سیمان تولیدی مازاد در رینگ صادراتی بورس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد به طوری که راهکارهای خروج از قیمت‌گذاری دولتی نیز در جلسات آینده بین مدیران وزارت صنعت و این انجمن اندیشیده شود.

براساس این گزارش، با توجه به شرایط رکودی اقتصاد و به دنبال آن کاهش فروش سیمان، شرکت‌های سیمان تصمیم گرفته‌اند تا با استفاده از سازوکارهای بورس کالا منابع مالی خود را تأمین و از ابزارهای لازم نیز بهره‌مند شوند.

در نشست امروز این انجمن با مدیران بورس کالا پیشنهاد شده است که همانند شرکـت‌های پتروشیمی تمام تولیدات صنعت در رینگ داخلی و صادراتی عرضه شود.

به این ترتیب در صورت موافقت دولت با عرضه محصولات سیمانی در بورس کالا فرایند قیمت‌گذاری بر مبنای عرضه و تقاضا خواهد بود و سیاست قیمت‌گذاری دولتی از این صنعت حذف خواهد شد.

البته باید به خاطر داشت که یکی از پیش‌شرط‌های حذف قیمت‌گذاری دولتی و رقابتی در بورس کالای ایران عرضه تمام محصولات تولیدی صنعت سیمان کشور در رینگ محصولات صنعتی خواهد بود.

به گزارش فارس، در سال‌های 89 تا سال 91 محصول سیمان در رینگ داخلی بورس کالا عرضه می‌شد اما به دلیل قیمت‌گذاری دولتی و دستوری معاملات سیمان متوقف شد و باید دید که با توجه به موافقت ضمنی مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، آیا قفل قیمت‌گذاری و تأمین مالی صنعت سیمان پس از 2 سال باز خواهد شد یا خیر؟

علاوه بر این، در صورت قیمت‌گذاری محصولات بر مبنای عرضه و تقاضا، شرکت‌های سیمانی از بستر شفاف بورس کالا در حوزه تأمین مالی، معافیت‌های مالیاتی و فروش اعتباری با استفاده از حاشیه امن تضامین بورس کالا بهره‌مند خواهند شد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها