امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101210
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر پایان محاصره نوار غزه و بازگشایی گذرگاه‌های مرزی این منطقه را به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر پایان محاصره نوار غزه و بازگشایی گذرگاه‌های مرزی این منطقه را به خلع سلاح نیروهای مقاومت فلسطینی مشروط کرد.

آقای کری که با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه شرایط زندگی فلسطینی‌ها باید بهبود یابد، گفت: «می‌خواهیم از فلسطینی‌ها و خواسته آن‌ها برای بهبود شرایط زندگی‌شان حمایت کنیم و بتوان گذرگاه‌ها را باز کرد و مواد غذایی به آنجا منتقل شود و آن‌ها آزادی‌های بیشتری داشته باشند. اما این باید با مسئولیت‌پذیری بیشتری در قبال اسرائیل همراه باشد، که این هم یعنی راکت‌ها را کنار بگذارند.»

وی در ادامه این مصاحبه که مشروح آن به زودی منتشر می‌شود، بار دیگر از راهکار دو دولتی حمایت کرده و تنها راه پایان دادن به درگیری‌ها را پرداختن به مسائل زیربنایی و پیشبرد مذاکرات سازش دانسته است.

رژیم‌صهیونیستی از سال 2007 و پس از آنکه حماس طی انتخاباتی دموکراتیک حاکمیت نوار غزه را به دست گرفت، این منطقه را تحت محاصره شدید اقتصادی قرار داده است. پیش از این بسیاری از نهادهای حقوق بشری بین‌المللی خواستار پایان محاصره نوار غزه شده بودند. با این حال رژیم‌صهیونیستی این موضوع را به خلع سلاح نیروهای مقاومت فلسطینی مشروط کرده است.

با این وجود، روز سه‌شنبه گزارش‌های تائید نشده‌ای مبنی بر پذیرش شروط مقاومت از سوی تل‌آویو منتشر شد. بنا بر این گزارش‌ها، رژیم‌صهیونیستی که در جریان عملیات زمینی در نوار غزه متحمل ضربات سختی شد، با بازگشایی گذرگاه‌ها موافقت کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها