امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101228
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
بیژن نوباوه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: در روزهای اخیر بار دیگر شاهد بودیم که قدرت‌های زورگوی غربی چگونه از ابزار ...

بیژن نوباوه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: در روزهای اخیر بار دیگر شاهد بودیم که قدرت‌های زورگوی غربی چگونه از ابزار رسانه‌ای که در اختیار دارند، برای انجام جنایات خود استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: حدود یک ماه قبل و درحالی که رژیم منفور صهیونیستی تدارکات لازم برای حمله‌ای تمام عیار از زمین، هوا و دریا به غزه را انجام داده بود، به دنبال بهانه‌ای برای اجرای توطئه خود می‌گشت.

وی افزود: در حالی که طرفین سال‌ها با هم درگیری نظامی داشته و بیش از 6 دهه است که در سرزمین‌های اشغالی تنش جدی وجود دارد، ناگهان رسانه‌های غربی به صورت واحد وارد میدان شده و یک موضوع را به طور گسترده در صدر اخبار خود قرار دادند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌های غربی یک اصل صحیح و درست مبنی بر "حق دفاع از خود" را وارونه جلوه داده و به صورتی تبلیغ می‌کنند که رژیم اشغالگر قدس مظلوم واقع شده و جنایات و کشتارهای بی‌رحمانه‌ای که مرتکب می‌شود را در قالب "حق دفاع از خود" توجیه می‌کنند.

نوباوه که از جمله خبرنگاران باسابقه و پیشکسوت کشورمان به شمار آمده و حدود 2 دهه فعالیت رسانه ای را در کارنامه خود دارد، افزود: ما از رسانه‌های غربی که در حقیقت بوق‌های تبلیغاتی لابی‌های صهیونیستی هستند، انتظاری نداشته و توقع نداریم که آن‌ها از حق مردم مظلوم فلسطین دفاع کنند.

وی تصریح کرد: اما آیا در شرایط فعلی وظیفه‌ای بر عهده رسانه‌های مستقل به ویژه رسانه‌هایی که در کشورهای اسلامی و با مدیریت مسلمانان اداره و منتشر می‌شوند، قرار ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: رسانه‌های مستقل باید در شرایط فعلی تمام تلاش خود برای خنثی‌سازی تبلیغات منفی رسانه‌های غربی تحت نفوذ لابی‌های صهیونیستی را به کار بسته و اجازه ندهند که استکبار جهانی حقایق را وارونه جلوه دهد.

نوباوه با اشاره به اینکه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی در میان رسانه‌های ایرانی وجود دارد، گفت: اصحاب رسانه ما باید با خبرنگاران و گزارشگران مستقل دیگر کشورهای اسلامی متحد شده و به صورت یکپارچه چهره واقعی و منفور اشغالگران قدس را برای افکار عمومی آشکار سازند.

انتهای پیام/2302/الف30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها