امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101234
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، علی‌اکبر ترکان ظهر امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی و نمایندگان استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، علی‌اکبر ترکان ظهر امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی و نمایندگان استان کردستان در مجلس اظهار کرد: در بررسی‌های صورت گرفته بازدید از شهرستان‌های بانه و مریوان و دو نقطه در سنندج پیرامون بحث منطقه آزاد انجام و بررسی‌های لازم به عمل آمد.

وی ویژگی مهم منطقه آزاد را مرزی بودن آن عنوان کرد و گفت: اگر چه شهرستان‌های سنندج و سقز مزیت‌های خاصی دارند اما آنها ویژگی مرزی بودن را دارا نیستند.

مشاور ارشد رئیس جمهور با بیان اینکه موقعیت‌های مرزی از جمله ظرفیت‌های اقتصادی کردستان است، تصریح کرد: باید از قابلیت‌های منابع انسانی که می‌تواند در این استان ایجاد شود، آگاه باشیم.

ترکان استفاده از ظرفیت توریسم درمانی در کردستان و تبدیل این استان به یک قطب درمانی را خواستار شد و افزود: البته باید توجه داشته باشیم که مهمترین مسئله برای توریسم درمانی برخورداری از دفاتر گردشگری است.

وی با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌های بخش خصوصی در این رابطه گفت: پزشکان استان باید تشویق به سرمایه‌گذاری در این زمینه شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه تحقق این موضوع در واحدهای تولیدی امکان‌پذیر نیست، بیان کرد: می‌توان از ظرفیت علمی کردستان نیز به منظور جذب دانشجویانی از اقلیم عراق استفاده کرد.

ترکان با اشاره به اینکه امروزه بازار کار دنیا رقابتی است، خاطرنشان کرد: نگاه جدی به بازار کردستان عراق و برقراری ارتباط مثبت و سازنده با منطقه اقلیم یک ضرورت است.

وی خواستار راه‌اندازی نمایشگاه دائمی مصالح ساختمانی و تجارت این مصالح در استان کردستان شد و افزود: استان کردستان نباید از نظر توسعه‌ای از اقلیم عراق عقب بماند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مطرح کرد: علت توسعه یافتن کردستان عراق حضور و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این منطقه است و نباید اجازه دهیم سرمایه‌ از استان کردستان فرار کند.

ترکان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت کردهای خارج از کشور استفاده کرد، گفت: باید هویت سنندج به عنوان یک قطب اقتصادی احراز شود و ببینیم که این شهر تا چه اندازه می‌تواند ثروت تولید کند.

وی با اشاره به لزوم خروج شهر سنندج از "خواب‌شهری" عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرهای ایران بر محور بازار و در اروپا بر محور رودخانه شکل گرفته است، پس لازم است نگاه بازارگونه به شهر سنندج داشته باشیم.

مشاور ارشد رئیس جمهور با تأکید بر لزوم افزایش درآمد سرانه در این شهر، افزود: سنندج لازم است به عنوان مرکز خلق ثروت، متکی به منابع انسانی باشد.

انتهای پیام/79012/ل40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار