امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101248
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت شهید آیت که ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت شهید آیت که امروز سه‌شنبه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید آیت اظهار داشت: من از فروردین 58 با شهید آیت در حزب جمهوری آشنا شدم و اولین نکته‌ای که برای من جالب بود این بود که همه گروه‌ها و جریان‌ها را می‌شناخت و حافظه عجیبی داشت.

وی ادامه داد: من اصلاً‌ شخصی را مانند ایشان نشناختم که ملی‌گراها و التقاطی‌ها بشناسد و این نکته برای من بسیار جالب بود.

منصوری با اشاره به اینکه شهید آیت آینده‌نگری عجیبی داشت، تصریح کرد: یک بار در جلسه شورای مرکزی آیت مطلبی گفت که کسی باور نکرد، او گفت، ما به سرنوشت الجزایر دچار خواهیم شد که از جمعیت 9میلیون نفری خود برای انقلاب یک میلیون نفر کشته داد اما در نهایت کسانی که در فرانسه تحصیل کرده بودند به الجزایر آمدند و حکومت کردند.

اولین فرمانده سپاه انقلاب اسلامی با طرح این موضوع که شهید آیت می‌پرسید چرا نیروهای انقلاب را در مسئولیت‌های مختلف قرار نمی‌دهید، افزود: شهید آیت می‌گفت چرا یزدی و قطب‌زاده و بنی‌صدر جز شورای انقلاب هستند و این مسئله را بیان می‌کرد که چرا وقتی قطب‌زاده قرار است از صدا و سیما کنار برود برای او به دنبال ایجاد شغل جدید هستند و او را به وزارت خارجه می‌‌برند.

وی با بیان اینکه خیلی از افراد جملات شهید آیت را تحمل نمی‌کردند، گفت: یک بار شهید آیت مطلبی گفت و آقایان دچار رنجش شدند. شهید آیت گفت منافقین بالاخره مملکت را به آتش می‌کشند و در واکنش به او می‌گفتند شما تند می‌روید.

منصوری خاطرنشان کرد:‌ شهید آیت به شهید بهشتی گفت که شما جزو اولین قربانیان منافقین هستید و بعد از شما من و امثال من قربانی خواهیم شد.

اولین فرمانده سپاه انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دلیل تحقق پیدا کردن پیش‌بینی‌های شهید آیت شناخت او از جریان‌ها و افراد بود، اظهار داشت: آیت سؤالاتی مطرح می‌کرد که انصافاً جوابی نداشت.

وی ادامه داد: آیت نسبت به حصر نیروهای انقلاب و نفوذ جریان‌های غرب‌گرا، اسلام‌ستیز و التقاطی در دستگاه‌های حاکمیتی نگران بود.
منصوری همچنین خاطرنشان کرد: او بر روی این مسئله اصرار داشت و دیدید که در دولت سازندگی گفتند که ما به دنبال نیروهای کاری هستیم و به انقلابیون نیازی نیست و همین مسئله در دولت اصلاحات هم گفته شد و امروز هم هرکسی حرفی می‌زند می‌گویند افراطی و اقتدارگرا است.

وی در پایان با انتقاد از عملکرد رسانه‌های کشور در معرفی شهدایی که به آنان پرداخته نمی‌شود، گفت: متأسفانه رسانه‌ها در این زمینه احساس مسئولیت نکردند و ملاحظه می‌کنید که چگونه سر مردم را گرم می‌کنند و خیلی از مسائل اساسی لازم است که گفته شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها