امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101260
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جریان گزارشی که علیرضا دبیر از عملکرد یکساله کمیسیون برنامه و بودجه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران (شهریور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جریان گزارشی که علیرضا دبیر از عملکرد یکساله کمیسیون برنامه و بودجه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران (شهریور ماه 92 - مردادماه 93) ارائه کرد،‌ با اشاره به سیستم دستی نظارت کارشناسان کمیسیون برنامه و بودجه توضیح داد:‌ در شورای قبل کارشناس با سه برگ برای بازدید از پروژه ها مراجعه می کردند، اما با راه اندازی سیستم نرم افزار نظارتی جدید، به زودی این کار با نرم افزار انجام می شود.

وی تاکید کرد:‌ در گذشته تنها بر پروژه های سرمایه ای غیرمستمر نظارت دقیق انجام می شد، اما با راه اندازی این سیستم بر روی پروژه های مستمر، مثل آسفالت خیابان ها نیز نظارت خواهد شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به همکاری انجام شده با سازمان فناوری اطلاعات برای راه اندازی نرم افزار نظارتی در طول شش ماه گذشته خاطر نشان کرد:‌ برای آشنایی کارشناسان کلاس های آموزشی مستمری به منظور ارتقای سطح دانش و نحوه استفاده از سیستم نظارتی برگزار شده است.

وی از اجرای آزمایشی نرم افزار نظارت دوره ای در شهرداری منطقه یک خبر داد و گفت:‌ سیستم نرم افزاری فوق ظرف مدت 15 روز آینده در کلیه مناطق 22 گانه شهرداری تهران اجرا می شود.

دبیر این سیستم را یکی از یادگارهای شورای چهارم دانست و از گستردگی آن در سطح تمام معاونت ها، مناطق، سازمان ها و شرکت ها خبر داد و گفت:‌ اگر حمایت و پشتیبانی اعضای کمیسیون نبود، دستاوردهای فعلی را نداشتیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به سه کمیته مصوب در این کمیسیون شامل کمیته منابع انسانی به ریاست کاشانی،‌ کمیته نظارت بر برنامه و بودجه و کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شهری به ریاست تقی پور، از تاسیس کمیته فناوری و اطلاعات در آینده نزدیک خبر داد و گفت:‌ از 30 مهرماه سال گذشته که جلسات کمیسیون آغاز شد، تا کنون 64 جلسه اصلی کمیسیون و 95 جلسه تکمیلی در شش محور اصلی برگزار شده است.

به گفته دبیر؛ بررسی لوایح و طرح های ارجاع شده، بازدیدهای نظارتی دوره ای سه ماهه، بررسی گزارش های حسابرسی واحدهای مربوط به شهرداری، پیگیری اجرای مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه و مصوبات شورا، پیگیری و ساماندهی وضعیت نیروهای انسانی شاغل در شهر تهران و تهیه و تنظیم راهکارهای مناسب و برنامه ریزی در خصوص بهبود وضعیت ساختار شهرداری تهران، محورهای اصلی جلسات کمیسیون بوده است. وی همچنین عناوین لوایح بررسی شده در کمیسیون را برشمرد.

پس از این گزارش، رئیس شورا با اشاره به اینکه موفقیت کمیسیون برنامه و بودجه در همکاری با همه کمیسیون ها است ‌تصریح کرد:‌ کمیسیون برنامه و بودجه کمیسیونی است که هم به برنامه می پردازد و هم به بودجه. این کاری دشوار و محوری است.

احمد مسجد جامعی ادامه داد:‌ این کار به اخلاق گفتگو و مشارکت نیاز دارد. ان شاءالله گفتگوی بین کمیسیون ها بیشتر و بیشتر شود.

محمد سالاری نیز رویکرد نظارتی را یکی از برجسته ترین بخش های گزارش دبیر دانست و گفت: این نرم افزار یکی از مهم ترین اقدامات کمیسیون برنامه و بودجه در راستای شفاف سازی است و اگر عملیاتی شود بسیاری از دغدغه های اعضای شورا حل می شود.

رییس شورای شهر درباره دغدغه سالاری در مورد درآمدهای پایدار گفت: تحقق پدیری درآمد پایدار تنها وظیفه کمیسیون برنامه و بودجه نیست و هر کمیسیونی باید این تحقق پذیری را پیگیری کند.

مسجد جامعی اضافه کرد: در تجربه پیشین ما در شورای سوم همه گزارش ها را کمیسیون برنامه و بودجه ارائه می داد و کمیسیون های دیگر نقش واقعی نداشتند و این باعث گله مندی می شد.

وی خطاب به سالاری اضافه کرد: این کار به عهده کمیسیون شما و دیگر کمیسیون ها هم هست که میزان اجرای برنامه را پیگیری کنند و نباید این بار سنگین را بر عهده کمیسیون یک کمیسیون گذاشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها