امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101270
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، اکبر اسدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز تشکیل جهاد‌دانشگاهی در 16 مرداد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، اکبر اسدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز تشکیل جهاد‌دانشگاهی در 16 مرداد سال 59 اظهار کرد: نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام‌ معظم‌ رهبری، نقطه عطفی برای جهادگران به حساب می‌آید و ایشان سبک بومی شده مدیریت، یعنی مدیریت جهادی را که در آموزه‌های دینی ما ریشه دارد و بر تخصص و تلاش در امور تأکید دارد، معرفی کردند.

رئیس جهاد‌دانشگاهی واحد همدان افزود: لطف و عنایت رهبر انقلاب افتخار و تکیه‌گاه جهاد است و تعابیر ارزشمند در خصوص فعالیت و رسالت جهاد، نشان از ژرف‌اندیشی ایشان است که البته این موضوع بار مسئولیت مجموعه را سنگین می‌کند.

اسدی با اشاره به سند چشم‌انداز توسعه سه ساله جهاد‌دانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و زیربنایی تصریح‌ کرد: نقشه راه این چشم‌انداز بر اساس نیازها و ظرفیت‌های موجود در هر استان ترسیم شده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه سه مرکز در حوزه پژوهشی جهاد فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: مرکز طب کار با ارائه خدماتی همچون صدور کارت سلامت رانندگان بخش حمل و نقل، معاینات دوره‌ای کارکنان کارخانه‌ها و صدور کارت سلامت بدو استخدامی‌ها، فعالیت می‌کند که در طی سال گذشته 7 هزار و 500 مراجعه کننده داشته است.

وی ادامه داد: در آزمایشگاه تشخیص طبی جهاددانشگاهی در سال گذشته 25 هزار نفر از خدمات بخش آزمایشگاهی از جمله هورمون‌شناسی، میکروب‌شناسی، بیوشیمی، سرولوژی، ایمونولوژی و انگل‌شناسی بهره‌مند شده‌اند.

اسدی از افزایش ماهانه 200 نفری پذیرش بیماران در آزمایشگاه جهاد در سال جاری نسبت به مراجعین ماهانه پارسال خبر داد.

وی خدمات خون بند‌ناف پژوهشکده رویان را از دیگر خدمات حوزه پژوهشی جهاد‌‌دانشگاهی عنوان‌ کرد و افزود: پژوهشکده رویان به عنوان یک برند شاخص در حوزه تحقیقاتی است و با توجه به نیازهای استان، امکان فعالیت بخشی از این پژوهشکده در همدان فراهم شد که از ابتدای تأسیس تاکنون 600 نفر از خدمات خون بند ناف استفاده کرده‌اند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان اظهار کرد:‌ تعداد بهره‌مندان خون بندناف رویان در سال جاری 150 درصد افزایش داشته است که قصد داریم این امکان را در سایر شهرستان‌های استان نیز فعال کنیم تا همه مردم از دستاوردهای حوزه سلامت و این پژوهشکده استفاده کنند.

اسدی با اعلام تأسیس سلامتکده مبتنی بر طب سنتی با روش نوین در جهاددانشگاهی واحد همدان، تصریح کرد: این مرکز در زمینی به مساحت 7 و نیم هکتار با امکان کشت گیاهان دارویی متناسب با اقلیم آب و هوایی همدان در آینده نزدیک احداث می‌شود و از فارغ‌التحصیلان رشته طب سنتی در این مرکز مشغول به کار خواهند شد.

وی افزود: ‌کشت این گیاهان می‌تواند الگویی برای کشاورزان برای تغییر در نوع کشت باشد که با توجه به کمبود آب همچنان امکان بهره‌مندی و کشت را به کشاورزان بدهد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان راه‌اندازی مرکز ناباروری را از دیگر برنامه‌های جهاددانشگاهی دانست و در این خصوص خواستار هم‌افزایی و همکاری بیش از پیش دانشگاه علوم پزشکی شد.

اسدی تعداد دانشجویان بهره‌مند از فعالیت‌های فرهنگی را 20 هزار نفر عنوان‌ کرد و گفت:‌ فعالیت‌های فرهنگی جهاد در قالب برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطوح کشوری و استانی، کارگاه‌های آموزشی، نشست تخصصی، کرسی‌های آزاداندیشی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها است.

وی خاطرنشان‌ کرد:‌ مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی واحد همدان در سال گذشته 9 طرح ملی و 5 طرح کارآفرینی به سفارش ادارات را اجرایی کرده است که توانست با دقت نظر و کمترین ضریب خطا، رتبه ممتاز را در بین کلیه مراکز کشور کسب کند.

رئیس جهاد‌دانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه معاونت آموزشی جهاد همدان در سه سطح فعالیت می‌کند، افزود:‌ دانشگاه علم و فرهنگ شعبه همدان با 11 کد رشته که اهم آن رشته‌های فنی مهندسی همچون مهندسی‌های مخابرات، معماری، عمران، الکترونیک و کامپیوتر است، در دو سطح کاردانی و کارشناسی فعالیت می‌کند که در سال تحصیلی جدید 3 کد رشته دیگر افزوده خواهد شد.

اسدی با اشاره به تحصیل یک‌هزار و 200 دانشجو در این دانشگاه ابراز کرد: از ابتدای تأسیس تاکنون 6 هزار و 500 دانشجو در این مرکز تحصیل کرده‌اند.

وی بیان کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی با یک‌هزار و 900 دانشجو در 31 رشته در سطوح کاردانی، کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد در حوزه آموزش عالی در حال فعالیت است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان در خصوص آموزش‌های کوتاه مدت جهاد گفت: در این مرکز درصدد پرهیز از موازی کاری با سایر مراکز هستیم و این مجموعه با رویکرد مبتنی بر آموزش‌های عمومی تخصصی پا به عرصه گذاشته است و در طی سال 92، 3 هزار و 200 نفر از برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت این مرکز بهره گرفته‌اند.

وی از ساخت مجتمع آموزشی تحقیقاتی احمدی روشن خبر داد و اظهار کرد: این مجتمع در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع،‌ در دو فاز و با هزینه‌ای بالغ بر 80 میلیارد ریال در طی دو و نیم سال احداث و تأسیس خواهد شد.

اسدی جهاد را یک نهاد عمومی غیردولتی خواند و افزود: نیروی انسانی متعهد و متخصص، سرمایه جهاد‌دانشگاهی است و یکی از کارکنان جهاد‌دانشگاهی واحد همدان به عنوان جهادگر نمونه در سطح کشور انتخاب شده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان ضمن اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار گفت: یکی از شاخص‌های توسعه سنجی جوامع در جهان ارزیابی رسانه‌های آن کشور است که این نشان دهنده اهمیت فعالیت رسانه در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز که عصر ارتباطات است، خبرنگاران رسالت سنگینی بر دوش دارند چرا که چشم بینا و گوش شنوای مردم و رابط بین آن‌ها و مسئولین هستند.

اسدی با تأکید بر متفکر و تحلیل‌گر بودن خبرنگار، ابراز کرد: خبرنگاران نباید پا بر روی حقایق بگذارند و انعکاس واقعیت‌ها از اصول کاری آن‌ها است و امروز شاهد چشم‌پوشی بسیاری از رسانه‌های غربی از جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و غزه هستیم.
انتهای پیام/89037/ح40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها