امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101275
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 25
بهمن کشاورز گفت: به طور کل هر ضابطه، قانون، اعلامیه یا اقدامی که در آن کرامت انسانی و حقوق انسان‌ها مورد حمایت قرار گرفته باشد قابل تائید، تحسین و ...

بهمن کشاورز گفت: به طور کل هر ضابطه، قانون، اعلامیه یا اقدامی که در آن کرامت انسانی و حقوق انسان‌ها مورد حمایت قرار گرفته باشد قابل تائید، تحسین و حمایت است.

وی افزود: بنابراین اعلامیه حقوق بشر صرفنظر از اینکه چه صفتی داشته یا با چه قیودی مطرح شده باشد قابل تائید است.

این حقوقدان به حقوق بشر اسلامی اشاره کرد و گفت: اعلامیه جهانی حقوق بشر در بسیاری از اصول با حقوق بشر اسلامی انطباق دارد و همینطور بسیاری از احکام آن را بر میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی می‌توان منطبق کرد.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران ادامه داد: بنابراین به نظر می‌رسد در مواردی از اینگونه باید مطالب یکسان و همگون را عمده و پر رنگ کرد و از مسائل و مطالب اختلاف‌برانگیز درگذشت زیرا واضح است مسائل اختلافی را انسان‌ها در صورتی که باقی باشند و امکان گفت‌وگو و تبادل فکر داشته باشند می‌توانند حل کنند حال آنکه عمده کردن موارد اختلاف می‌تواند به حالتی منجر شود که دیگر انسان وجود نداشته باشد تا در مورد حقوقش سخن گفته شود.

وی بیان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در موارد عدیده بر ضوابط اعلامیه جهانی حقوق بشر منطبق است و این معنا را در فصل سوم قانون آنجا که از حقوق مردم سخن می‌گوید و مسائل مربوط به قضا و بسیاری از امور اقتصادی مطرح است، می‌توان یافت.

کشاورز همچنان در رابطه با تفاوت حقوق بشر اسلامی و اعلامیه جهانی حقوق بشر، گفت: بهتر است گفته شود تفاوت‌های اعلامیه جهانی حقوق بشر با حقوق بشر اسلامی ناشی از دیدگاه‌های ایدئولوژیک است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها