امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101293
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، هشتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران صبح امروز با حضور تمامی اعضاء برگزار شد. جلسه امروز با تغییرات زیادی در صحن ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، هشتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران صبح امروز با حضور تمامی اعضاء برگزار شد.

جلسه امروز با تغییرات زیادی در صحن شورا نسبت به جلسات گذشته برگزار شد، چرا که سیستم رای گیری به صورت الکترونیکی بر روی میز هر یک از اعضاء نصب شد.

شورای چهارم نسبت به شورای سوم، تغییراتی زیادی در برگزاری جلسات شورا ایجاد کرده است به طوری که با افزایش تعداد اعضاء در این دوره علی‌رغم تغییر در فضای صحن شورا، تغییراتی هم در نحوه ورود اعضاء صورت گرفته است.

در جلسه امروز، گیت‌های برای ورود اعضاء شورای شهر به محل برگزاری جلسه پیش بینی شده بود که همین امر باعث شد که اعضاءدقایقی را برای رد شدن از گیت در صف بایستند.

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط حجت الاسلام ناصحی و در ساعت 9 و 20 دقیقه آغاز شد.

اقبال شاکری نخستین عضوی بود که درجلسه امروز حضور پیدا کرد و بعد از گذاشتن انگشتش بر روی صفحه گیت، در صندلی خود نشست.

در ادامه جلسه و در دقایق بعدی و زمانی که بقیه اعضاء خواستند، از گیت عبور کنند با مشکلاتی روبرو شدند.

عباس شیبانی نخستین فردی بود که برای عبور از گیت با دردسر روبرو شد و با اینکه چند مرتبه انگشت خود را روی صفحه مخصوص گیت گذاشت، نتوانست مجوز ورود به صحن شورا بگیرد و همین امر کافی بود که شیبانی ناراحت شود و لب به انتقاد بگشاید.

البته بقیه اعضاء شورای شهر تهران نیز برای ورود به صحن شورا و عبور از گیت دقایقی را با مشکل روبرو شدند، که مسئولان سالن سرانجام با قرار دادن کارت‌های مخصوص قید، انگشت زدن اعضاء را زدند.

از دیگر تغییرات انجام شده در شورا، می‌توان به قرار گرفتن یک مانیتور در صحن شورا اشاره کرد به طوری که هنگام ورود اعضاء به صحن، عکس و اسامی و همچنین ساعت ورود آنها ثبت می‌شود.

تغییرات صورت گرفته در شورا، شرایطی را پیش آورده که از این پس خبرنگاران نمی‌توانند به راحتی با اعضاء در صحن مصاحبه بگیرند، چرا که خبرنگاران حق ندارند از گیت عبور و به محل برگزاری جلسه بروند.

گلایه‌ها و انتقادات خبرنگاران به جای رسید که تعدادی از خبرنگاران با مراجعه به برخی از اعضاء از جمله چمران-دانشور-سروری-پیرهادی-انصاری-دبیر-اقبال شاکری-حقانی خواستار رفع مشکلات به وجود آمده برای خبرنگاران برای مصاحبه شدند.

در حالی امروز رای گیری الکترونیکی در شورا کلید خورد، که اعضاء هیچگاه از این تکنولوژی برای ثبت رای خود استفاده نکردند به طوری که در ادامه جلسه و به هنگام رای دادن از شیوه سنتی و قدیمی(بلند کردن دست) استفاده کردند.

در ابتدا جلسه شورای شهر و درنطق پیش از دستور، رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید اختلافات و کینه‌ها را کنار گذاشت و از این فرصتهایی که در شرایط جانسوز فعلی شکل گرفته‌است برای نزدیکی ملت‌ها و اقوام منطقه استفاده کرد و از مردم بی‌گناه غزه حمایت کرد.

در ادامه جلسه اعضاء شورای شهر تهران در اقدامی جالب یک هفته از حقوق خود را به حمایت از مردم غزه اختصاص دادند و از رئیس شورا درخواست کردند مقدمات اعزام آنان به غزه را فراهم کند.

در این نامه که با امضاء تمامی اعضاء شورا رسیده است، آمده: این روزها که غم و اندوه ناشی از جنایات ضد بشری رژیم اشغالگر قدس علیه زنان و کودکان فلسطینی در شهر غزه قلوب ملت عزیز ایران اسلامی را داغدار نموده است، و به منظور اعلام حمایت از مردم مظلوم غزه و ایجاد حرکت عمومی در جامعه و در راستای حمایت عملی و جمع آوری هدایای شهروندان تهرانی، ما اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ری، تجریش به میزان یک هفته از حقوق خود را به حمایت از مردم غزه اختصاص می‌دهیم.

در ادامه جلسه شورای شهر تهران، عبدالحسین مختاباد با انتقاد از مخالفان طرح نظارت شورا بر موسسه همشهری گفت: عده ای می گویند شورا می خواهد رکن 2 و سانسور در همشهری ایجاد کند. شورای شهر چنین قصدی ندارد. سابقه چندین ساله ما در حمایت از خبر و خبرنگاران زبانزد خاص و عام است و نیازی نیست برخی افراد خاص به ما درس حمایت از رسانه بدهند!

 در جلسه امروز طرح دوفوریتی الزام شهرداری تهران در خصوص نامگذاری یکی معابر و اماکن اصلی به نام شهدای غزه با 31 رای به تصویب رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها