امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10130
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 100
علیرضا طاری‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: تعداد صندوق مکانیزه فروش براساس اطلاعات دو سه ماه ...

علیرضا طاری‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: تعداد صندوق مکانیزه فروش براساس اطلاعات دو سه ماه قبل وزارت صنعت معدن که حدود 800 هزار صندوق در کشور رسیده است.
وی افزود: مشمولانی که از ابتدای امسال براساس قانون ملزم به نصب، راه‌اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش شده‌اند، باید آن را نصب کنند و تا پایان خرداد 92 به سازمان امور مالیاتی اعلام نمایند که از تسهیلات قانونی برخوردار شوند.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور در مورد تسهیلات قانونی نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش گفت: اولا معافیت پایه معافیت مالیاتی که سال قبل درآمد تا 6 میلیون و 800 هزار تومان در سال بود و امسال درآمد تا 10 میلیون تومان در صورت نصب صندوق مکانیزه فروش از مالیات معاف می‌شود و اگر کسی آن را نصب نکند از این معافیت قانونی محروم می‌شود.
طاری بخش تاکید کرد: همچنین هزینه نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به عنوان هزینه قابل قبول درآمد مشمول مالیات قابل کسر خواهد بود.
طاری‌بخش در مورد اینکه آیا صندوق فروش همان پایانه فروش(P.O.S)  فروشگاهی است، گفت: صندوق فروش یا همان پوز معمولی و یا صندوق مکانیزه است که آنهایی که کامپیوتر متصل به نرم‌افزار صندوق فروش دارند، نیازی به نصب پوز فروشگاهی ندارند.
طاری‌بخش در مورد اینکه آیا نصب صندوق مکانیزه فروش مقدمه‌ای برای اجرای قانون مالیات برارزش افزوده خرده‌فروشان است، گفت: صندوق مکانیزه فروش ربطی به شمول مالیات ندارد و گروه‌هایی که فراخوان شده‌اند و مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند، باید مالیات بدهند.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور افزود: 10 گروه از فعالان اقتصادی که از سال قبل فراخوان شده‌اند، امسال مشمول نصب صندوق مکانیزه فروش می‌شوند، البته مدیریت نصب این کار با وزارت صنعت، معدن و تجارت است و سازمان مالیاتی طبق قانون با آنها همکاری می‌کند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار