امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101301
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ دبیرخانه مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها با اعلام این خبر تاکید کرد: در حال حاضر اکثریت جمعیت کشور در کلانشهرها ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ دبیرخانه مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها با اعلام این خبر تاکید کرد: در حال حاضر اکثریت جمعیت کشور در کلانشهرها و مراکز استان‌ها ساکن هستند و یکی از مشکلات عمومی این شهرها علاوه بر مشکلات متعدد، مشکلات زیست محیطی در شهرها و محیط های پیرامونی آنها است که در بسیاری از موارد به بحران تبدیل شده و لازم است دولت با همکاری همه جانبه با شوراها با در رفع آن‌ها بکوشد.

در همین راستا، این اجلاس با رویکرد توجه جدی به مسائل زیست محیطی شهرها برای نخستین بار با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تشکیل می‌شود. همچنین دبیر کمیسیون خاص کلانشهرهای دولت نیز در اجلاس حضور خواهد داشت و تفاهم نامه همکاری میان شوراها و سازمان محیط زیست به امضا خواهد رسید.

این تصمیم در پی توجه ویژه دولت با تشکیل کمیسیون خاص به منظور رسیدگی سریع تر به مشکلات کلانشهرها و با هدف تعامل بیشتر مدیریت شهری با دولت در اجلاس خرداد ماه شهر رشت اتخاذ شد. از مطالب مهم دیگر این اجلاس، بررسی و تصویب سه سند مهم در کمیسیون های سه گانه تخصصی مجمع در زمینه‌های معماری ایرانی اسلامی، اصلاحیه نظام درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و پایش محیط زیست شهری است.

بازدید روسای شوراهای مراکز استانهای کشور از بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور در جنوب تهران و بازدید از موزه تاریخ طبیعی ایران از دیگر موارد برنامه های این اجلاس خواهد بود. در روز دوم اجلاس از سایت مجمع مشورتی کلانشهرهای مراکز استان ها رونمایی خواهد شد.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها