امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101307
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه 734 شورای فرهنگی اجتماعی زنان به ریاست کبری خزعلی برگزار شد و در ابتدای این جلسه، خزعلی با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه 734 شورای فرهنگی اجتماعی زنان به ریاست کبری خزعلی برگزار شد و در ابتدای این جلسه، خزعلی با اشاره به فرازی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان در ماه مبارک رمضان گفت: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب که با شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در ارتباط است، موضوع تسهیل ازدواج جوانان است که این مهم در نقشه مهندسی فرهنگی هم مورد تاکید قرار گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری نگاه بی‌تفاوت نسبت به مسئله ازدواج در آینده تبعات سختی را برای کشور به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: به همین منظور طرح «بنیاد ملی ازدواج» براساس راهبرد 3 مصوبه مهندسی فرهنگی تهیه شده و در دست تصویب است.

خزعلی با اشاره به بخش‌هایی از این طرح گفت: بر طبق این طرح، «بنیاد ملی ازدواج» با هدف تبیین و ارتقای فرهنگ تسهیل‌ ازدواج و طراحی و برنامه‌ریزی برای مقابله با هجمه فرهنگ‌ بیگانه که در تأخیر ازدواج و زندگی مجردی و تک والدی خود را نشان می‌دهد و ایجاد هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌های دولتی، مؤسسات و گروه‌های فعال غیردولتی تشکیل خواهد شد.

وی افزود: این بنیاد همچنین وظیفه دارد با اتخاذ تدابیر لازم و پیش‌بینی تمهیدات و تصویب سیاست‌‌های مقتضی، ازدواج مطابق سبک زندگی اسلامی ایرانی را از طریق بکارگیری ظرفیت‌های بالقوه و فعال دولتی و بخش خصوصی تسهیل نماید.

وظایف بنیاد ملی ازدواج

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شناسایی و مرتفع کردن نیازها، محدودیت‌ها و موانع توسعه و تعمیم ازدواج و بازبینی قوانین و مقررات موجود برای تحقق این راهبرد هم از سایر وظائف این بنیاد است.

خزعلی با اشاره به فرازهایی از این طرح گفت: فراهم کردن امکانات مادی و معنوی ازدواج و استانداردسازی ازدواج آسان از طریق تبلیغ الگوهای عملی ازدواج‌های آگاهانه‌، آسان و ساده و پیگیری اجرای ضوابط و قوانین تسهیل‌گر ازدواج و حذف موانع تشکیل و تحکیم ازدواج  بخش دیگری از تکالیف «بنیاد ملی ازدواج» است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همکاری و هم افزایی با نهادهای غیردولتی‌ها و مردمی مانند شوراهای محلی، معتمدین مساجد، هیأت‌های مذهبی و ... در زمینه ایجاد مراکز مشاوره هم از سایر تکالیف این بنیاد است.

وی در تشریح ساختار این بنیاد افزود: این بنیاد دارای هیأت امناء، شورای راهبردی و برنامه‌ریزی، هیأت مدیره، مدیر عامل و کمیته‌های تخصصی می‌باشد که با هدف استفاده از ظرفیت دستگاه‌های غیردولتی با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی به فعالیت خواهد پرداخت.

ارائه گزارش عملکرد بنیاد ملی مد و لباس

در ادامه این جلسه، گزارشی از عملکرد بنیاد ملی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط نماینده آن وزارتخانه ارائه شد.

در بخشی از این گزارش با اشاره استقبال مردم از محصولات عرضه شده در نمایشگاه عفاف و حجاب که در ماه مبارک رمضان برگزار شده بود، بر لزوم برنامه ریزی برای فراگیر شدن این نمایشگاه‌ها و ایجاد امکانات و تسهیلات لازم برای دسترسی همه علاقمندان به این نمایشگاه‌ها تاکید شد.

در پایان این جلسه، مسئول سازمان بسیج زنان  گزارشی از تحقیق صورت گرفته توسط این نهاد برای در مورد راهکارهای تعمیق عفاف و حجاب ارائه داد.

در این گزارش بر ضرورت ارائه یک فراتحلیل از تحقیقات موجود برای دستیابی به راهکارهایی در جهت ارتقای فرهنگ عفاف و رفع موانع آن در جامعه، تاکید شده است.

اعضا بعد از ارائه این گزارش مقرر کردند با دعوت از مسئولین مرتبط با این موضوع در سه قوه، راهکارهای اجرایی در زمینه بهبود عفاف و حجاب در جامعه مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها