امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101316
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر امروز تعدادی از شاعران طنزپرداز با احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران دیدار کردند. در این دیدار صمیمی تعدادی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر امروز تعدادی از شاعران طنزپرداز با احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران دیدار کردند.

در این دیدار صمیمی تعدادی از شاعران طنزپرداز پیشنهادات خود را در خصوص طنزپردازی مطرح کردند.

سعید بیابانکی یکی از شاعران طنزپرداز در ابتدا این دیدار صمیمی از تشکیل جلسه با مسجدجامعی تشکر کرد و اظهار داشت: هم اکنون تعدادی از شاعران طنزپرداز با شهرداری تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری همکاری دارند.

وی تصریح کرد: طنزپردازی به عنوان عنصر تأثیرگذار و پرمخاطب در کشور ما محسوب می‌شود که در سال‌های گذشته و پس از یک دهه در نهایت حوزه هنری متولی این رشته شد.

بیابانکی گفت: در حال حاضر بسیاری از نیازهای جامعه طنزپردازی تحقق پیدا نکرده است و ما از رئیس شورای شهر تهران در خواست می‌کنیم تا با همکاری شهرداری تهران فرهنگسرا و یا خانه‌ای را با نام خانه طنز در تهران راه‌اندازی کنند.

به گزارش فارس در ادامه جلسه اسماعیل امینی طنزپرداز و استاد دانشگاه با اشاره به برگزاری جلسه با رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: یکی از وظایف مدیران شهری این است که از ظرفیت موجود در حوزه طنزپردازی و توانایی افرادی را که در این حوزه فعال هستند، استفاده کند.

در ادامه جلسه ناصر فیض دیگر شاعر طنزپرداز، اظهار داشت: در حال حاضر شاعران طنزپرداز در فرهنگسراها فعالیت می‌کنند اما لازم است مکانی به صورت دائم و متمرکز برای این رشته پیش‌بینی شود.

وی تصریح کرد: مجموعه افرادی که در حوزه طنزپردازی فعالیت می‌کنند انتظار دارند که مدیریت شهری توجه ویژه‌ای را به این مجموعه داشته باشند.

به گزارش فارس در ادامه این دیدار احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حوزه طنزپردازی،‌حوزه خاصی محسوب می‌شود، اظهار داشت: این حوزه به دلیل ویژگی‌هایی که دارد با هزینه‌های اجتماعی روبرو است.

وی تصریح کرد: بنده در زمانی که گل‌آقا در قید حیات بود، پیشنهاد دادم دانشنامه طنز تدوین شود که متاسفانه این امر تحقق پیدا نکرد.

به گزارش فارس در پایان این جلسه رئیس شورای شهر تهران وعده داد که در خصوص پیشنهاد ارائه شده از سوی شاعران طنزپرداز اقدامات لازم را انجام دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها