امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101321
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر حبیب‌زاده در نشست خبری بررسی حقوقی نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت در غزه گفت: اسرائیل ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر حبیب‌زاده در نشست خبری بررسی حقوقی نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت در غزه گفت: اسرائیل پس از حمله به فلسطین در جنگ سال 1949 توانست 50 درصد فلسطین را اشغال کند و در جنگ 6 روزه بقیه کرانه باختری و غزه را اشغال کرد و اکنون فقط 20 درصد فلسطین در اختیار اسرائیل نیست.

وی افزود: اسرائیل با کمک سازمان ملل به هیچ کدام از قطعنامه‌ها عمل نمی‌کند.

حبیب‌زاده با اشاره به ضرورت تجهیز مردم غزه بیان کرد: بحث تجهیز مردم غزه یک شعار نیست و باید در سازمان ملل متحد پیگیری شود. موضوع فلسطین در زمره مبارزات مردمان تحت اشغال قرار می‌گیرد این مردم از حق مبارزه برخوردار هستند رهبر معظم انقلاب هم در سخنرانی اخیرشان به این موضوع اشاره کردند که کرانه باختری باید تجهیز شود.

وی ادامه داد: دیگر کشورها برای مساعدت فلسطین در بحث تجهیز مردم غزه باید نقش پررنگی ایفا کنند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: طرح مسئولیت کشورها در سال 2001 که به عنوان یک قاعده عرفی بین‌المللی محسوب می‌شود بیانگر این است که اگر حقوق بنیادین کشوری نقض گردد نه تنها متضرر اصلی حق دفاع دارد بلکه بقیه کشورها می‌توانند به آنها کمک کنند.

وی تنها راهکار پایان این جنگ را تجهیز مردم غزه دانست و خاطرنشان کرد: مردم غزه از حق مبارزه برخوردارند.

حبیب‌زاده با بیان اینکه سران رژیم صهیونیستی در صورت حمله فلسطین به آنها ادعای دفاع مشروع می‌کنند، گفت: دفاع مشروع در سازمان ملل تعریف خاصی دارد. اگر کشوری به خاک کشور دیگری تعرض کند آن کشور مورد تعرض می‌تواند از سرزمینش دفاع کند اما فلسطینیان با حمله به اسرائیل اشغالگر به کشور دیگری تعرض نمی‌کنند بنابراین ادعای دفاع مشروع از سوی اسرائیل مردود است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مبنی براینکه با توجه به تعهد جمهوری اسلامی ایران به دفاع از مستضعفین در قانون اساسی ایران چه کمک‌های حقوقی، نظامی و اقتصادی را به مردم مظلوم غزه می‌رساند، گفت: هیچ‌گاه ایران کمک‌های خود را از مردم بی‌دفاع غزه دریغ نکرده است و سیاست کلان ایران هم در همین راستا است و تا جایی که مقدور باشد آن را اعمال می‌کند.
یکی از دلایل اصلی مقابله قدرت‌های غربی با ایران بر سر موضوع حمایت از فلسطین است. آنچه مهم است ایران در این مسیر تنها است و باید کشورهای دیگر بیدار شوند و به کمک ایران بیایند. به تازگی هم ایران برای رساندن کمک‌های غذایی و دارویی با اجازه مسئولان مصری از گذرگاه رفح به غزه اعلام آمادگی کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها