امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101323
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی نجفی توانا در نشست خبری بررسی حقوقی نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت در غزه با اشاره ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی نجفی توانا در نشست خبری بررسی حقوقی نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت در غزه با اشاره به جنگ اخیر اسرائیل و غزه گفت: باید از منظر دیگر به این موضوع نگاه کرد آنچه مسلم است اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و در محاصره غزه مورد حمایت برخی از صاحبان قدرت در دنیا است و هدف آن تضعیف نیروی انسانی و موجودیت یک ملت است.

وی افزود: هیچ یک از جنگ‌های تاریخ بشر حتی جنگ‌های با هدف نسل‌کشی این جنایات به این صورت محقق نمی‌گردید. در جنگ‌های تاریخی معمولاً افراد غیر نظامی از حمله و قتل و غارت در امان بوده است یا حداکثر به اسارت می‌رفتند.

نجفی توانا اظهار کرد: از دیدگاه جرم‌شناسی مدیریت این جنگ یک مدیریت بیمارگونه و حاکی از عدم تعادل و اختلال شخصیت می‌باشد.

وی با اشاره به هدف اسرائیل از حمله به غزه گفت: رژیم صهیونیستی علاوه بر ارعاب هدف تقلیل نیروهای انسانی غزه را نیز دارد. همچنین این هجمه نظامی با هیچ اصول دفاعی تطابق ندارد.

رئیس کانون وکلای مرکزی ادامه داد: با وجود لوازم امروزی رژیم صهیونیستی می‌دانست که در زمان حمله کجا را بمباران کند. بمباران خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و... تماماً عمدی بوده و مردم بی‌دفاع را مورد هدف قرار داد که این جنایتی بزرگ محسوب می‌شود.

وی در خاتمه گفت:‌ این اقدام در تمام ابعاد به هیچ‌وجه مورد قبول نیست و لکه ننگینی برای اسرائیل و حامیان می‌باشد از ملت‌های جهان تقاضا می‌کنم این ننگ را به خود نخرند و ساکت ننشینند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها