امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101336
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، کمیته دفاع از حقوق بشر بولیوی اقدامات رژیم صهیونیستی را در قتل عام مردم بی‌دفاع غزه محکوم کرده ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، کمیته دفاع از حقوق بشر بولیوی اقدامات رژیم صهیونیستی را در قتل عام مردم بی‌دفاع غزه محکوم کرده و حمایت خود را از گفته «اوو مورالس» رئیس جمهور این کشور نسبت به تروریست خطاب کردن این رژیم اعلام کرد.

خبرگزاری «ای بی آی» در این خصوص نوشت: این سازمان طی بیانیه‌ای اعتراض خود را نسبت به کشتار زنان و کودکان فلسطینی به دست ارتش بی‌رحم رژیم صهیونیستی اعلام کرده و خاطر نشان کرد، ما همدردی و حمایت خود را از قهرمانان فلسطینی و نیروهای مقاومت این کشور به خصوص مردم غزه در ایستادگی‌شان مقابل رژیم غاصب اسرائیل در سلب مالکیت خاک فلسطین اعلام می‌کنیم.

در متن این بیانیه مخالفت صریح این کمیته در برابر حمایت‌های نظامی، سیاسی و مالی آمریکا از اسرائیل در این جنگ و همچنین سکوت سازمان ملل درخصوص این کشتار نیز اعلام شده است.

بر اساس این بیانیه مقامات بولیویایی عنوان داشتند که از همدستی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نسل‌کشی فلسطینیان شکایت داشته و تأکید دارند که نسبت به تبعیت از امپریالیست‌هایی که با رویارویی نیرومندترین ارتش دنیا در مقابل مردمی بی‌دفاع قدرت خود را به رخ می‌کشند، بیزار هستند.

این سازمان همچنین خواستار تحریم رژیم تروریست اسرائیل به منظور محکوم کردن کشتار هزاران نفر از مردم بی‌گناه فلسطین شد.

کمیته دفاع از حقوق بشر بولیوی در بخشی دیگر از متن بیانیه این طور بیان می‌کند: ما خواستار پایان یافتن این قتل عام و جلوگیری از ادامه روند شهرک‌سازی‌های غیرقانونی اسرائیل هستیم و می‌خواهیم که همه دولت‌های دنیا از اسرائیل درخواست کنند که قوانین حقوق‌بشر را اجرا کرده و با برگشت به توافقنامه سال 1967 مبنی بر تعیین مرزهای این کشور دیگر فلسطین را به حال خود بگذارد.

این کمیته در ادامه تقاضا کرد که با رسیدن به یک راه حل سیاسی از طریق مذاکرات و مشخص شدن مرزهای معین و بین‌المللی   برای هر 2 طرف راه کمک‌رسانی به مردم غزه باز شده و تمام زندانیان آن نیز آزاد شوند.

در پایان متن این بیانیه کمیته دفاع از حقوق بشر بولیوی از حمایت کشورهای عضو اتحادیه آلبا و مرکوسور از فلسطین نیز قدردانی کرد.

به گزارش فارس، دولت بولیوی چهارشنبه گذشته جهت مخالفت با رژیم غاصب اسرائیل، این رژیم را تروریست خوانده و اعلام کرد که مردم اسرائیلی برای ورود به بولیوی باید ویزا به همراه داشته باشد.

شمار قربانیان تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه از 7 جولای (16 تیر) تا‌کنون به 1867 شهید و بیش از 9 هزار و 569 زخمی رسیده است.

در طول این مدت اکثریت کشورهای آمریکای لاتین خاموش نمانده و با اعتراض علیه اقدامات رژیم صهیونیستی، آن‌ها را تنها محکوم این میدان اعلام کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها