امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101352
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «سیدفاضل سنچارکی» سخنگوی ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله» در فیسبوک خود نوشت: امروز (سه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «سیدفاضل سنچارکی» سخنگوی ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله» در فیسبوک خود نوشت: امروز (سه شنبه) عبدالله عبدالله و «اشرف غنی احمدزی» 2 کاندیدای ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

به نوشته سنچارکی، مسائل انتخابات و تأمین شفافیت این روند و اجرای توافقات پیشین محور گفت‌وگوی عبدالله و احمدزی بوده است.

عبدالله در این دیدار با تأکید بر ضرورت بازشماری دقیق آرا و تفکیک آرای تقلبی و سالم گفته که برای وی چیزی به اندازه تأمین شفافیت انتخابات و احترام به آرای مردم افغانستان با اهمیت نیست و برای رسیدن به این هدف نهایت تلاشش را خواهد کرد.

در ادامه آمده است که اشرف غنی احمدزی نیز در این دیدار در مورد شفافیت در بازشماری آرا تأکید کرده و آن را مبنای مشروعیت سیاسی دانسته و خواستار همکاری 2 تیم انتخاباتی شده است.

عضو ارشد ستاد انتخاباتی عبدالله همچنین نوشته که قرار است این دیدارها برای پیشبرد توافقات سیاسی و فنی ادامه داشته باشد.

عبدالله و احمدزی پیش از این نیز برای تشکیل دولت وحدت ملی با یکدیگر دیدار کرده بودند، اما پس از آنکه ناظران تیم انتخاباتی عبدالله در کمیسیون انتخابات افغانستان، نظارت بر روند بازشماری آرا را ترک کردند امکان دیدار کاندیداهای این کشور ضعیف‌تر شده بود.
انتهای پیام/.
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار