امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101357
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه المیادین لبنان از قول یک منبع عالی رتبه ایرانی خبر داد که تهران از تلاش‌های قاهره برای توقف حمله ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه المیادین لبنان از قول یک منبع عالی رتبه ایرانی خبر داد که تهران از تلاش‌های قاهره برای توقف حمله رژیم صهیوینستی به نوار غزه حمایت می‌کند.

این منبع آگاه که نامش فاش نشده تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران نقش مصر را در کمک به گروه‌های فلسطینی در این مرحله مثبت ارزیابی می‌کند.

المیادین در ادامه از قول مقام عالی رتبه ایرانی تصریح کرد که ایران مبنی قرار دادن شروط گروه مقاومت و دفاع از حق غزه در مذاکرات آتش بس توسط مصر را قابل تقدیر و تائید دانست.

این موضع گیری در شرایطی مطرح می‌شود که از شب گذشته گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی حاضر به پذیرش آتش بس 72 ساعته شده‌اند و مذاکراتی سه جانبه با میانجی‌گری مصر آغاز شد تا به توافق نهایی برای پایان درگیری‌ها در غزه منجر شود.
این در شرایطی است که روز گذشته موسی ابومرزوق معاون رئیس ذفتر سیاسی حماس به ایگاه خبری العربیه جدید گفته بود که طرح قبلی مصر برای آتش بس چراغ سبز به صهیونیست‌ها برای جنگ بود ولی از روز گذشته قاهره از شورط گروه‌های فلسطینی برای آتش بس حمایت کرده است.
بنابر گزارش ها اسرائیل سرانجام به شروط مقاومت برای آتش بس تن داد و فعلا به طور محرمانه موافقت اولیه خود را با ۴ شرط و مخالفتش با ۳ شرط دیگر را اعلام کرد که این 4 بند عبارتند از بند پایان تجاوز به غزه، بند پایان محاصره غزه، بند آزادی اسرا و بند صیادی در فاصله ۱۲ مایلی ساحل غزه است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها