امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۳:۲۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1014
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 378
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس،مدیر کمیته نظارت محتوایی بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران با بیان این‌‌که این کمیته عهده‌دار ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس،مدیر کمیته نظارت محتوایی بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران با بیان این‌‌که این کمیته عهده‌دار رعایت ضوابط و مقررات عرضه کتاب‌ها در بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران است، گفت: این ضوابط از سوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران اعلام شده است و کمیته مذکور بر اساس آن‌ها کار نظارت محتوایی کتاب‌ها را انجام می‌دهد.

مجید حمیدزاده با بیان این مطلب اظهار کرد: عرضه کتاب‌ها در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بر اساس ضوابط و مقررات مرسوم و جاری در نمایشگاه کتاب تهران انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: آثاری که برخلاف چارچوب تمامیت ارضی کشور باشند همچنین آثاری که زمینه‌ساز ایجاد اختلافات قومی و هرج و مرج در کشور شوند، در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه نخواهند شد.

مدیر کمیته نظارت محتوایی بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه سخنانش گفت: این کمیته از عرضه آثاری که با ملاک‌ها و هنجارهای اخلاقی و همچنین ارکان‌ دینی و اعتقادی کشور مغایر باشند، در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران جلوگیری خواهد کرد.

حمیدزاده با بیان این‌که نمایشگاه کتاب تهران محل عرضه تازه‌های نشر است نه کتاب‌های قدیمی افزود: گاهی عرضه نشدن برخی کتاب‌ها در نمایشگاه کتاب تهران به دلیل نامناسب بودن محتوای آن‌ها نیست بلکه ممکن است با ضوابط و مقررات زمان انتشار مغایر باشند. بر اساس ضوابط و مقررات عرضه کتاب‌ها در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌هایی می‌توانند در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران عرضه شوند که تاریخ انتشار آن‌ها به سال‌های 1389، 1390 و 1391 مربوط می‌شوند.

بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از یازدهم تا بیست‌‌ویکم اردیبهشت ماه سال 1392 میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها