امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101402
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 56
به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کن کلیپن استین»، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مستقل آمریکایی ساکن ایالت «ویسکانسین» و کارشناس امور خاورمیانه ...

به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کن کلیپن استین»، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مستقل آمریکایی ساکن ایالت «ویسکانسین» و کارشناس امور خاورمیانه و سیاست خارجی که دارای مقالات متعددی  در پایگاه‌های خبری همچون «خانه شفاف سازی اطلاعات»، «کانترپانچ» و «تراث اوت» است، در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در زمینه برنامه‌های هسته‌ای ایران و مشکلات امروزی جامعه آمریکا سخن گفت.

*تبلیغات ضد ایرانی فراوان در آمریکا

بر اساس این گزارش، کلیپن استین در زمینه موضوع ایران گفت : «در آمریکا تبلیغات زیادی علیه ایران وجود دارد. رسانه‌های آمریکایی در اینجا به ما می‌گویند که ایران در پی سلاح هسته‌ای برای نابودی اسرائیل است اما این‌ها همه نادرست است و من اعتقادی به این موارد ندارم.»

*اسرائیل همواره آمریکا را به حمله به ایران ترغیب می‌کند

کلیپن استین در این زمینه گفت: «ایران حتی اگر سلاح هسته‌ای هم داشته باشد باز هم ماهیت دفاعی دارد. باید گفت این  اسرائیل است که آمریکا را همواره ترغیب به حمله علیه ایران می‌کند.»

*برخورد غرب با ماجرای هسته‌ای ایران ریاکارانه است

تحلیلگر آمریکایی در ادامه و در زمینه برنامه‌های هسته‌ای ایران افزود: «باید بگویم که برنامه‌های هسته‌ای ایران به هدف درهم زدن هرگونه تهاجم بیگانه است. اینکه غرب اجازه در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای را داشته باشد اما ایران خیر، اقدامی ریاکارانه است.»

*اسرائیل، نماد امپریالیسم در خاورمیانه

وی درباره رویکردهای رژیم صهیونیستی در منطقه و تحولات اخیر خاورمیانه نیز اظهار داشت:« تجاوز در غزه و بمباران لبنان را در نظر بگیرید. اسرائیل کاملا خطرناک و تجاوزگر است و در واقع حکومتی امپریالیست است. تصور نمی‌کنم که ایران در صورت دارا بودن جنگ افزار هسته‌ای خطرناک‌تر از اسرائیل باشد.»

*آمریکا چشم دیدن ایران مستقل را ندارد

کلیپن استین همچنین گفت: «دلیل مخالفت آمریکا با برنامه‌های هسته‌ای ایران این است که آن‌ها نمی‌خواهند ایران هیچ دفاعی در برابر حملات بالقوه علیه خود داشته باشد و در واقع آن‌ها خواهان ایران مستقل نیستند.»

*پایان دوره نومحافظه‌کاران در جامعه امروزی آمریکا

این تحلیلگر آمریکایی در ادامه و در زمینه نقش نو محاظه‌کاران آمریکایی در سیاست امروزه آمریکا اظهار داشت: «در رسانه‌های گفتاری و شنیداری ما کمتر شاهد سخنانی از رامسفلد، چنی و دیگران هستیم. من بر این باورم که نومحافظه‌کاران چندان دیگر در بین افکار عمومی آمریکا جدی گرفته نمی‌شوند.»

*هیلاری کلینتون بسیار تندروتر از اوباما است

وی درباره «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد احتمالی ریاست جمهوری آینده این کشور نیز گفت: «هیلاری کلینتون سیاست بسیار افراطی و تندی را در قبال خاورمیانه دارد و همانند جوج بوش است. وی در آخرین کتاب منتشره‌اش نیز گفته است که مایل است تا مخالفان دولت سوریه را بیشتر از زمان اوباما تجهیز نظامی کند.»

کلیپین استین در این گفت‌وگو پیش بینی کرد که کلینتون در صورت انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا سیاست تندتری را در قبال ایران اتخاذ کند.

*مشکلات بی‌شمار امروزی آمریکا

وی همچنین در زمینه مشکلات روز آمریکا گفت: «مشکلات بیشمار زیادی وجود دارند. دولت اوباما در تنظیم وال استریت (بورس آمریکا) و ممانعت در شکست اقتصادی که در خلال سال‌های 2007 تا 2010 اتفاق افتاد، ناتوان مانده است. اوباما در واقع در این موارد دنباله رو سیاست‌های مالیاتی جورج بوش بوده است.»

*رصد فعالیت‌های روزنامه نگاران در آمریکا

کلیپن استین در زمینه مزاحمت‌های دولت آمریکا برای اصحاب رسانه‌های این کشور اگفت: «دولت اوباما روزنامه‌نگاران را تحت پیگرد قرار می‌دهد و تماس‌های آ‌ن‌ها را تحت نظر دارد تا مبادا به اطلاعات حساسی دست یابند. این موردی بود که حتی «کریس هج»، روزنامه نگار برنده جایزه «پولیتزر» نیز بدان اشاره داشته است.»

این تحلیلگر آمریکایی در خاتمه این مصاحبه به بیان دیگر مشکل جامعه آمریکا پرداخت و  گفت: «موضع اتحادیه‌های کارگری امروزه در آمریکا به شدت تضعیف شده‌ است و این یکی از بزرگترین دغدغه‌های آمریکا در قیاس با کشورهای توسعه یافته و پیشرفته است. یافته‌ها حکایت از این مهم دارند که بیشتر سرمایه‌های آمریکا در خدمت سرمایه داران این کشور بوده و این خشم مردم را باعث شده است.»

* مصاحبه از سید رضا پیراسته
انتهای پیام/
 
   
|

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها