امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101423
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از کمیته‌های پارلمان انگلیس در گزارشی که روز سه‌شنبه منتشر شد، با انتقاد از محدودیت‌های اعمال‌شده از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از کمیته‌های پارلمان انگلیس در گزارشی که روز سه‌شنبه منتشر شد، با انتقاد از محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی رژیم‌صهیونیستی در مناطق فلسطینی‌نشین، خواستار از میان برداشته شدن این محدودیت‌ها شده است.

کمیته توسعه بین‌الملل پارلمان انگلیس در گزارش خود تصریح کرده است که اسرائیل نباید به بهانه تأمین امنیت خود، دست به اعمال محدودیت‌های بیش از حد در مناطق فلسطینی‌نشین بزند.

در بخشی از این گزارش آمده است: «ما این ادعا را که این محدودیت‌ها که به تضعیف رشد اقتصادی اراضی اشغالی فلسطینی‌ منجر شده، بر اساس نیازهای امنیتی اسرائیل اعمال می‌شود و می‌توان آن‌ها را با دلایل امنیتی توجیه کرد، رد می‌کنیم.»

این گزارش بیش از همه در مورد اوضاع در منطقه «الخلیل» واقع در جنوب کرانه باختری ابراز نگرانی کرده است. کمیته پارلمان انگلیس در این مورد نوشته است: «از آنچه که در طول سفرمان به الخلیل دیدیم، شوکه شدیم. هرچند ما دغدغه‌های امنیتی اسرائیل را درک می‌کنیم، اما این نگرانی‌ها به هیچ‌وجه محدودیت‌هایی را که در حال حاضر بر فلسطینی‌های ساکن الخلیل اعمال شده و بر زندگی، توسعه اقتصادی و امنیت آن‌ها اثر می‌گذارد، توجیه نمی‌کند.»

این گزارش به لندن و دیگر پایتخت اروپایی توصیه کرده است که با ممانعت تل‌آویو از سرمایه‌گذاری فلسطینی‌ها در اراضی تحت کنترل رژیم‌صهیونیستی، مخالفت کنند. این کمیته همچنین خواستار برطرف شدن دیگر مسائل از جمله مشکل دسترسی به منابع آبی و عدم صدور مجوز ساخت و ساز، شده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها