امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101438
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری مجید مسچی مدیرعامل مؤسسه سینما شهر صبح امروز در سالن کوچک سازمان سینمایی برگزار شد. محمدرسول صادقی مدیر ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری مجید مسچی مدیرعامل مؤسسه سینما شهر صبح امروز در سالن کوچک سازمان سینمایی برگزار شد.

محمدرسول صادقی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در ابتدای این نشست ضمن عرض خیرمقدم با فروش سینماهای کشور در سال93 اشاره کرد و گفت: فروش سینماهای کشور از ابتدای سال 93 حدود 22 میلیارد تومان بوده و این درحالی است که فروش سینماهای کشور در سال 92 بیش از 30 میلیارد تومان بوده است. که این افزایش فروش برعهده مؤسسه سینما شهر است.

مجید مسچی مدیرعامل مؤسسه سینما شهر در ابتدای سخنان خود به ارائه گزارشی از سابقه و فعالیت‌های موسسه سینما شهر پرداخت و عنوان کرد: عمدتا وظیفه مؤسسه سینما شهر مربوط به بخش نمایش در سینماها است، البته این موسسه نیم نگاهی هم به حمایت از اکران فیلم‌ها دارد.

وی افزود: یکی از کارهایی که در مقوله سالن‌های سینمایی انجام می‌دهیم، حمایت از بازسازی سینماهای موجود است. در صورتی که در شهر و یا استان مربوط وضعیت اقتصادی برای راه‌اندازی سینما وجود داشته باشد.

مسچی در زمینه سینماهای جدید تاکنون وزارت ارشاد در بخش دولتی از ساخت سالن منع شده است. بنابراین کاری که ما انجام می‌‌دهیم تشویق بخش خصوصی برای ساخت سالن سینما است.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر خاطرنشان کرد: با امکاناتی که وزارت ارشاد در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهد ساخت سالن سینما در مجموعه‌های تجاری به عرف تبدیل شده است.ما در طول 6، 7 سال گذشته بیش از 130 سالن سینما در استان‌ها و شهرها بازسازی کردیم.

وی در ادامه به پروژه‌های در دست اقدام مؤسسه سینما شهر اشاره کرد و گفت: بازسازی سینما سروش تهران از کارهای در حال انجام مؤسسه سینما شهر است که تا 10 روز آینده نیز آماده بهره‌برداری خواهد بود و این سینما جزو سینمای قدیمی است که به 3 بخش تبدیل شده است.سینمای فردوسی همدان نیز در حال ساخت است که آبان‌ماه کار تجهیز آن به پایان خواهد رسید.

مسچی ادامه داد: دو سالنه شدن سینما جام جم یزد و دو سالنه شدن سینمای اراک، دو سالنه شدن سینما شهر فیروزه نیشابور نیز در دستور کار است که مراحل تجهیز آن در حال انجام است.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر در سینما از آماده شدن سینما کوروش و افتتاح آن تا چند روز آینده با اکران فیلم سینمایی «شهر موش‌ها2» خبر داد.

وی تصریح کرد: مجموعه سینمایی «چهارسو» که در تقاطع حافظ و جمهوری و بین مراکز فروش موبایل قرار گرفته است، از دیگر مجموعه‌هایی است که در سال 93 بهره‌برداری خواهد شد.

همچنین سینما پرشین مهرشهر کرج نیز در آبان‌ماه با 4 سالن افتتاح خواهد شد.

مسچی از افتتاح سینما سیتی‌ سنتر اصفهان با 3 سالن و اریکه قم با 3 سالن خبر داد و تصریح کرد: با 6 سالن سینما هم در شهرک صدرای شیراز قرار دارد که در سال 93 افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر ادامه داد: سینمای مگامال در اکباتان، سینمای سپانتای کرج که متعلق به آقای جعفری جوزانی است، پروژه باران در بزرگراه امام علی، پروژه نسیم در رباط‌کریم و دو سالن سینما در شهر گز اصفهان نیز از دیگر اقدامات در دست ساخت مؤسسه سینما شهر است.

مسچی در ادامه این نشست با اشاره به راه‌اندازی سیستم اکران دیجیتال در سینمای کشور، عنوان کرد: نصب سیستم‌های دیجیتال در سینمای کشور مدت‌ها است که استارت خورده و قبل از جشنواره سی و دوم فیلم فجر 25 سیستم دیجیتال در سینما نصب شده بود که تا الان 290 سینما به سیستم اکران دیجیتال مجهز هستند و 15 سالن سینمایی دیگر باقیمانده که این سینماها نیز به تدریج کار نصب سیستم دیجیتال آنها انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: این سیستم نمایش از 35 میلیمتری به دیجیتال امری ناچاری است چون دوره اکران 35 میلیمتری و نگاتیو به پایان رسیده است.

مسچی ادامه داد: هزینه چاپ و کپی فیلم‌ها تا به امروز 8 میلیارد تومان بوده که برعهده در اختیار دفاتر پخش است و با دیجیتال شدن آن سینماها این هزینه به صفر کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر با سیستم دیجیتال محدودیت کپی نداریم و به طور مثال در 200 سالن سینما شاهد به تماشای دو فیلم هستیم که به نوعی نیز عدالت اکران برقرار شده است و با این کار درست می‌شود که طول مدت اکران کوتاه شده و مالکان فیلم زودتر به سود خود دست پیدا کنند.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر ادامه داد: توافقی که سازمان سینمایی به ادارات کل ارشاد استان‌ها کرده است این است که تعدادی از سالن‌های فرهنگی شهرستان‌ها مشروط به اینکه در آن شهر سینما وجود نداشته باشد، به سیستم نمایش تجهیز خواهد شد که شرط این رویه مشارکت استان‌ها برای انجام این کار است که تا بحال استان آذربایجان شرقی مشارکت‌های لازم را داشته و 11 سینما در این استان با چرخه نمایشی کشور اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به طرح سینما کارت خاطرنشان کرد: توافقات طرح اجرای سینما کارت با بانک عامل انجام شده و کارت‌ها توسط بانک تولید شده است و بانک طرف قرارداد سالن سینمایی نیز بانک آینده است.

وی افزود: تقریبا در سینماهای کشور سیستم کارت‌خوان نصب شده و آماده بهره‌برداری است که استفاده آن برای شرکت‌ها و ادارات دولتی میسر شده که کارت‌ها را شارژ کنند و برای تشکیل این وضعیت 10 درصد توسط سازمان سینمایی و 10 درصد توسط بانک به این مبلغ شارژ اضافه خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر خاطرنشان کرد: سازمان‌ها و نهادهایی که آمادگی برای صدور کارت را دارند، اقدام کنند که البته وزارت ارشاد این کار را برای کارکنان خود در دست اجرا قرار داده است.

مسچی با اشاره به هزینه‌های تجهیز سینماهای کشور، عنوان کرد: هزینه دیجیتال شدن سینما از سوی وزارت ارشاد پرداخت شده و صاحبان سینما حتی یک ریال هم بابت این تجهیز هزینه پرداخت نکرده‌اند.

وی افزود: هزینه تجهیز سینماهای حوزه هنری 3 میلیارد تومان است که تمام آن توسط سازمان سینمایی پرداخت شده‌اند.

وی با اشاره به فروش مکانیزه در سینماهای کشور، تاکید کرد: نصب فروش مکانیزه در سینماها هم یکی دیگر از کارهایی است که موسسه سینمای شهر انجام داده و با توافقی که با شورای صنفی نمایش انجام شده، قرار است این سیستم در تمامی سینما نصب و راه‌اندازی شود. که نصب این سیستم نیز برای سینماها رایگان است و سینماهای شهرهای کوچک هم اگر اعلام آمادگی کنند، این سیستم به صورت رایگان به آنها راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر افزود: ما مطابق سالیان گذشته بخشی از وظایف حمایت از اکران را برعهده داریم و حمایت از آماده‌سازی نسخه نهایی فیلم‌ها و کیفیت رنگ و تصویر صدا در عهده مؤسسه سینما شهر است.

وی در ادامه این نشست در پاسخ به این سؤال که برخی از استادیوهای لابراتوآر با آمادن سیستم دیجیتال تعطیل می‌شود، شما چه تدبیری برای این اندیشیده‌اید، گفت: استودیو فیلم‌ساز چون فعالیتش برای فیلم بوده با این تکنولوژی خود را همراه نکرده، البته مالکین آن با رضایت کامل به کار خود پایان داده‌اند. لابراتورآرهایی مثل استودیو بدیع و استودیو روشنا که متعلق به آقای سحرخیز است، با تجهیز شدن و امکانات دیجیتال شیفت کاری خود را به سمت دیجیتال تغییر داده‌اند.

وی در خصوص پرسیا شیراز که حکم انحلال آن صادر شده تأکید کرد: ما یک مؤسسه حامی هستیم و کل کار بازسازی سینما را واحد سینما انجام می‌دهد.

وی افزود: مجوز ساخت سینما توسط مؤسسه ارشاد صادر نمی‌شود و پروانه ساخت از شهرداری صادر می‌شود البته مجوز اصولی آن در اداره نظارت ارشاد انجام می‌گیرد.

مدیرعامل مؤسسه سینما شهر در پایان این نشست سینماهای فعال کشور را 240 سینما با حدود 310 سالن و سینماهای شهر تهران را 110 سینما اعلام کرد.

مسچی همچنین در پایان این نشست تأکید کرد: محل تأمین بودجه تجهیز سالن‌های سینما از درآمد کشور و درآمد نفت است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها