امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101441
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی و نقد کتاب «برگ ریز» که اشعار امیرعلی سلیمانی است با حضور منتقدان و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی و نقد کتاب «برگ ریز» که اشعار امیرعلی سلیمانی است با حضور منتقدان و اهالی ادبیات در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش دکتر اسماعیل امینی، حسین قرایی، علی داودی، محمدجواد شاهمرادی و جمعی از علاقمندان به شعر فارسی عصر فردا (چهارشنبه 15 مرداد) برگزار می‌شود.

امیرعلی سلیمانی شاعر پرکار همدانی است که علاوه بر چند مجموعۀ شعر که از او به چاپ رسیده است در جشنواره‌های سطح کشور نیز حضوری فعال دارد.

قالب غالب کارهای سلیمانی غزل است و «برگ‌ریز» مجموعه‌ای است از آخرین سروده‌های این شاعر جوان کشور که بیشتر اشعار در همین غالب غزل است و البته شعر در قالب‌های ترکیب بند و غزل مثنوی نیز در میان اشعار کتاب وجود دارد.

در این کتاب 29 شعر در موضوعات مختلف عاشقانه،‌ آیینی، دفاع مقدس و اجتماعی گرد هم آمده است و مجموعه‌ای از اشعار سال 90 به بعد این شاعر را در خود گنجانده است.

در ادامه یکی از اشعاری که در این مجموعه آمده است، می آید:

اگر چه مثل قفس از «نبود » و «بود » پُرم

دلم هنوز پرنده ست، از صعود پرم

تو سیب اوج نشینی و چیدنت سخت است

ولی برای تو ای کشف! از شهود پرم

بدون روشنی چشم های سنتی ات

شبیه کافه ام، از ازدحام دود پرم
*

اگر چه برکه نشینم ولی در این غربت

برای گریه دو چشمم که از دو رود پرم

به گیسوان سپیدم نخند، آیینه!

هنوز صبح دبستانم، از سرود پرم

پیش از این از این شاعر کتاب‌هایی چون «کوچ پرواز»، «السلام علیک یا باران» و «دردانه» به چاپ رسیده بود.

مراسم نقد و رونمایی از این کتاب چهارشنبه از ساعت 17 در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آدرس میدان فردوسی، ابتدای خیابان انقلاب اسلامی، کوچه شاهرود برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها