امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101442
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 76
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، پروین مومن زحمتکش در نشست با اهل قلم و نویسندگان بسیجی استان قزوین که ظهر امروز در اداره کل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، پروین مومن زحمتکش در نشست با اهل قلم و نویسندگان بسیجی استان قزوین که ظهر امروز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از قالب‌های هنری که می‌تواند نقش زنان در دوران دفاع مقدس را به تصویر بکشد، شعر است.

وی افزود: با توجه به این‌که هنرمندان شاعر کشور در زمینه سرودن اشعاری در خصوص نقش زن در دفاع مقدس آثار درخوری را خلق کرده‌اند، بر آن شدیم تا نخستین کنگره ملی شعر «زن و دفاع مقدس» را در سال جاری برگزار کنیم.

مدیر ادبیات، هنر و رسانه سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت که در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد، اضافه کرد: این جشنواره با هدف معرفی زنان ایثارگر کشور که در دوران دفاع مقدس رشادت‌های زیادی از خود نشان دادند، برگزار شده است.

مومن زحمتکش ادامه داد: نخستین جشنواره در تهران برگزار شد که به دلیل استقبال بسیار خوبی که از برگزاری این جشنواره شد، بنا داریم این جشنواره را در استان‌های دیگر کشور نیز برگزار کنیم.

وی عنوان کرد: بر این اساس با توجه به اعلام آمادگی که از سوی استان‌ها انجام می‌شود، قرار شده دومین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت در بندرعباس برگزار شود.

مدیر ادبیات، هنر و رسانه سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تصریح کرد: در نخستین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت که در اردیبهشت ماه سال جاری در تهران برگزار شد، اشعار، دکلمه‌ها، سخنرانی‌ها و خاطرات خوبی بیان شد.

مومن زحمتکش گفت: اقدامات اولیه برای برگزار این جشنواره در استان گیلان نیز انجام شده و برنامه‌ریزی شده تا این جشنواره به صورت بومی در همه استان‌های کشور برگزار شد.

وی بیان کرد: نویسندگان بسیجی با قلم توانای خود می‌توانند خاطرات و اسنادی که از دوران دفاع مقدی به جای مانده است را ماندگار کنند.

مدیر ادبیات، هنر و رسانه سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور خاطرنشان کرد: نویسندگان بسیجی باید به این نکته توجه داشته باشند که خانواده‌های شهدا به ویژه والدین شهدا در سنین سالمندی به سر می‌برند، بنابراین فرصت کمی برای جمع‌آوری اطلاعات و خاطرات شهدا در اختیار دارند.

مومن زحمتکش یادآور شد: بر این اساس از نویسندگان بسیجی انتظار می‌رود فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدا اقدام کنند.
انتهای پیام/77010/ب30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها