امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101444
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اولین روز برگزاری جشنواره صلح و دوستی ایرانیان همزمان با سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما در سالن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اولین روز برگزاری جشنواره صلح و دوستی ایرانیان همزمان با سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما در سالن هاتکوزا این شهر در روز دوشنبه، دو فیلم «فرش باد» از کمال تبریزی و مستند «خاطراتی برای تمام فصول» کار مرتضی رزاق کریمی پخش گردید و که جلسه نقد و بررسی فیلم فرش باد بعلت تکرار در روز چهارم جشنواره طبق برنامه قبلی به همان روز موکول گردید.
از نکات جالب توجه در حین نمایش این فیلم، ارتباط کامل مخاطبان ژاپنی با صحنه های طنز و احساس برانگیز فیلم بود که با ابراز واکنش های جالب  و خاص خود بدان می‌پرداختند ولی پس از نمایش فیلم دوم، جلسه نقد و بررسی فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» با حضور کارگردان و دو تن از جانبازان شیمیایی ایرانی به نام‌های  حسن حسنی تبار و جهانشاه صالح جانبازان 70درصدیدعوت شده از موزه صلح تهران  حاضر در سالن برگزار گردید.

قدرت برانگیزاننده فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» و حضور توامان این جانبازان و اعلام خاطرات آنان، بشدت فضای سالن هاتکوزا را تحت تثیر خود قرار داد که در نوع پرسش و پاسخ های مخاطبین ژاپنی که برای اولین بار با مقوله کاربرد سلاحهای شیمیایی برعلیه ملت ایران آشنا می‌شدند مشخص بود.

لازم به یادآوری است که امروزسه شنبه بعد از ظهر،  دو فیلم «گیلانه» از خانم رخشان بنی اعتماد و «تنهای تنهای تنها» کار احسان عبدی پور به نماش درخواهند امد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها