امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101445
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، مریم مجتهدزاده‌لاریجانی در نشست با اهل قلم و نویسندگان بسیجی که ظهر امروز در اداره کل فرهنگ و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، مریم مجتهدزاده‌لاریجانی در نشست با اهل قلم و نویسندگان بسیجی که ظهر امروز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: باید به دنبال ایجاد زیرساخت‌های لازم در عرصه نویسندگی به ویژه نویسندگی دفاع مقدس باشیم.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه نیز بحث حمایت از نویسندگان را مطرح می‌کنیم زیرا این امر در افزایش آثار دفاع مقدس بسیار اثرگذار است.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران یک نوآوری به دور از مدل‌های شرق و غرب بوده است.

مجتهدزاده لاریجانی ادامه داد: قبل از وقوع انقلاب اسلامی در ایران بسیاری دیگر از کشورهای دنیا انقلاب می‌کردند اما انقلاب آن‌ها به بلوک شرق یا غرب وابسته بود.

وی عنوان کرد: در چنین شرایطی انقلابی در ایران به وقوع پیوست که مستقل بوده و به هیچ قدرتی وابسته نبود بنابراین بسیاری از کشورهای دنیا که با اسلام و این نظام دشمن بودند با یکدیگر متحد شدند تا این انقلاب را در نطفه خاموش کنند.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور تصریح کرد: مدل‌هایی که در دنیا در مورد زنان داشتیم یا فمینیستی بود که نقش مادری و همسری را کنار می‌گذاشتند و یا دیدگاه متحجرانه طالبانی که اجازه فعالیت اجتماعی به زنان داده نمی‌شد.

مجتهدزاده لاریجانی گفت: اسلام مدلی از زن ارائه داد که از افراط و تفریط دور بود و شرایطی را برای زن فراهم می‌کرد که علاوه‌بر نقش آفرینی به عنوان همسر و مادر در سنگرهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه نیز ایفای نقش کند.

وی با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس اگر زنان از فضای خانواده صیانت نمی‌کردند و خلاء ناشی از مردان را پر نمی‌کردند، انقلاب نمی‌توانست موفق شود.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور مطرح کرد: تمام دستاوردهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه به برکت پشتیبانی زنان حاصل شده است.

مجتهدزاده لاریجانی گفت: تمام این موارد مسئولیت‌هایی را برعهده صاحبان قلم می‌گذارد که باید آن را نشر داده و در اختیار نسل‌های آینده بگذارند.

وی افزود: نسل جوان امروز باید بداند در گذشته چه رشادت‌هایی در این کشور توسط جوانان این مرزوبوم انجام شده و به چه نحوی این رزمندگان با از خود گذشتگی از خاک میهن عزیزمان دفاع کردند.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس اضافه کرد: در طول دوران هشت سال دفاع مقدس انسان‌های بزرگی جان خود را از دست دادند اما دستاوردهایی که به دست آوردیم اعم از خودباوری، اتکا به خود و تبدیل استعدادهای بالقوه به استعدادهای بالفعل بسیار عظیم بود.

مجتهدزاده لاریجانی ادامه داد: رشادت‌ها و از جان گذشتن‌های رزمندگان این کشور در دوران دفاع مقدس می‌تواند دست‌مایه داستان‌ها، شعرها و فیلم‌های زیادی شود.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین سه هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده که هر یک از آنان مادرانی دارند که سینه آنان گنجینه‌ اسرار و خاطرات شهداست که جز یک نویسنده بسیجی و متعهد کسی نمی‌تواند این خاطرات را جمع‌آوری کرده و به ثبت برساند.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور اظهار کرد: البته نویسندگان بسیجی باید دقت داشته باشند که خاطرات شهدا را بدون تحریف به ثبت برسانند.

مجتهدزاده لاریجانی افزود: خانواده‌های شهدا اسوه‌های صبر و استقامت هستند که بهترین الگو برای جامعه کنونی به ویژه بای نسل نوجوان و جوان کشور به شمار می‌روند.

وی اضافه کرد: از نویسندگان بسیجی انتظار می‌رود طرح‌های خود در زمینه دفاع مقدس را به صورت دقیق و با جزئیات ارائه دهند تا طرح‌های شاخص انتخاب شده و برای اجرا از آن‌ها حمایت شود.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور با اشاره به ویژگی‌های طرح‌های شاخص ادامه داد: طرحی شاخص است که به فرهنگ‌سازی منجر شده و در عین حال که ایمان آفرین است، موجب انسجام نیز شود.

مجتهدزاده لاریجانی یادآور شد: پیام همان پیام است و نباید تغییر کند فقط باید قالب‌های متناسب با شرایط فعلی برای انتقال این پیام انتخاب شود.
انتهای پیام/77010/ل40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها