امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101455
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوا رضوانی پیرامون تولید این فبلم مستند اظهار داشت: این مستند دارای دو اپیزود شخصیت محور است که هر دوی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوا رضوانی پیرامون تولید این فبلم مستند اظهار داشت: این مستند دارای دو اپیزود شخصیت محور است که هر دوی آنها خانم هستند و در سن پایین ازدواج کردند. یکی از آنها این مرحله را در گذشته تجربه کرده و دیگری تازه به مرحله ازدواج رسیده است. به نوعی در این مستند تاریخ دوباره تکرار می‌شود!

وی افزود: اپیزود اول در کهریزک و با تصویربرداری از مدرسه و محیط زندگی یک خانم افغانی به پایان رسید. البته در انتهای کار با مشکلاتی از سوی خانواده وی مواجه شدیم. سوژه دوم نیز طی سکانس هایی در تهران، مشهد و روستایی از توابع تربت جام مقابل دوربین رفت.

رضوانی با اشاره به آغاز تدوین فیلم تصریح کرد: تدوین کار را خودم انجام می دهم زیرا قبل از فیلمبرداری، فیلمنامه را با ذهنیت تدوین آن می نویسم و در مرحله مونتاژ 80 درصد سکانس ها در فیلم مشخص شده است.

وی ادامه داد: مستند «خشت خام» به واسطه داشتن موضوع حساس، انرژی زیادی گرفت و یک سال و نیم از زمان من را به خود اختصاص داد. در این مستند، نزدیک شدن به سوژه ها از مراحل دشوار کار بود، اما همیشه انسان های خوب و بد در کنار هم وجود دارند، مانند سوژه دوم که به طرز غیرقابل باوری با من همکاری کرد و معتقد بود این فیلم باید ساخته شود تا همه دریابند چه زجری به خاطر ازدواج زود هنگام کشیده است.

این مستندساز در پایان گفت: خود را قطره ای از دریای سینمای مستند می دانم و هیچ ادعایی ندارم. فیلم می سازم چون دغدغه دارم، دغدغه جامعه ای که در آن زندگی می کنم و سعی دارم این دغدغه را با ابزار سینما بیان کنم. همیشه به این امید فیلم می سازم که آثارم بتوانند یک حرکت یک اینچی به جریان فرهنگی و اجتماعی جامعه وارد کند. همین برای من ارزش دارد و احساس می کنم رسالتم را به عنوان یک انسان که در مقابل محیط اطرافش سکوت نمی کند و تنها نظاره گر نیست، انجام داده ام.

گفتنی است: نوا رضوانی در سال 1381 با ساخت مستند «ظغال!» موفق به دریافت تندیس بهترین فیلم مستند کوتاه و دیپلم افتخار بهترین مستند اجتماعی ششمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» شده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها