امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101459
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه آثار نقاشی خط امیرساسان مصطفوی با ارائه 22 اثر جدید از این هنرمند از 17 تا 24 مردادماه در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه آثار نقاشی خط امیرساسان مصطفوی با ارائه 22 اثر جدید از این هنرمند از 17 تا 24 مردادماه در گالری نی برگزار می شود. آثار ارائه شده در این نمایشگاه به چند دسته تقسیم می شوند؛ گروهی از  این آثارخوانا نیستند و صرفا حروفی هستند که با آنها طرح کلی معنا می یابد.  دسته دوم استفاده از کلماتی مانند عشق و الله است و گروه آخر هم آثاری است که اشعار کامل در آنها به کار رفته است.

مصطفوی در خصوص آثار خود می گوید که هدف اولیه خوانا بودن نوشته ها نیست و در واقع هدف اصلی تصویرسازی و تایپوگرافی است و با توجه به فضای کل کار مفهوم القا می شود اما در زیرنویس آثاری که شعر به طور کامل استفاده شده، متن شعر نوشته می شود. دنیمی از آثار در این نمایشگاه شامل کلمات الله و بسم الله هستند اما در سایر کارها اشعاری از دیوان شمس مولانا، دیوان حافظ و خیام دیده می شود.

گفتنی است هیچ کدام از تابلوهای موجود در نمایشگاه پیش از این در ایران نمایش داده نشده بود و حدود 80 درصد آثار به فروش گذاشته شده است.

شایان ذکر است مصطفوی ده سال گذشته خود را در هند به تحصیل پرداخته است و از فضای هنری هند تأثیراتی گرفته است که در آثار وی می توان دید. همچنین در دوره اقامت در هند به برگزاری کارگاه های آموزشی و نمایشگاه هایی از آثار هنری خود پرداخته است.

نمایشگاه نقاشی خط امیرساسان مصطفوی هفدهم مرداد ساعت 16 تا 19 در گالری نی افتتاح می شود و علاقمندان جهت بازدید می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت 10 تا 19 به گالری دنی واقع در اقدسیه مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار