امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10147
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود اعلام کرد که بیش از 4500 فلسطینی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود اعلام کرد که بیش از 4500 فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی زندانی هستند که حدود 178 نفر از آنها بازداشتی اداری می‌باشند و شکنجه و بدرفتاری با این اسرا توسط زندانبانان صهیونیست نیز دیده می‌شود.

در گزارش سالانه این سازمان درباره اوضاع حقوق بشر در جهان آمده است که محاصره تحمیلی اسرائیل بر نوار غزه بر ساکنان این منطقه که بالغ بر حدود 1.6 میلیون نفر است، تاثیر گذاشته است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که رژیم صهیونیستی طی 8 روز تهاجم علیه گروه‌های فلسطینی در نوار غزه باعث شهادت بیش از 160 فلسطینی شد و همچنین 6 اسرائیلی نیز در این جنگ کشته شدند.

عفو بین‌الملل همچنین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به نقض حقوق بشر متهم کرد و افزود که اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی در برابر تردد آزادانه فلسطینیان مانع ایجاد می‌کند و علاوه بر آن دیوار حایل را بنا و شهرک‌سازی غیرقانونی را ادامه می‌دهد.

از سوی دیگر جنبش حماس اتهام عفو بین‌الملل به گروه‌های فلسطینی در غزه مبنی بر ارتکاب جنایت جنگی را غیرمنصفانه و به دور از واقعیت توصیف کرد.

«فوزی برهوم» سخنگوی حماس گفت که گزارش عفو بین‌الملل مقاومت مشروع و دفاع از غیرنظامیان فلسطینی را با جنایتکاران اسرائیلی که عمدا غیرنظامیان فلسطینی را می‌کشند، یکی کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها