امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10148
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العاجل»، «فرحان حق» سخنگوی «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العاجل»، «فرحان حق» سخنگوی «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد که این سازمان اسناد و مدارکی دارد که نشان می‌دهد معارضان مسلح در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند.

وی افزود: این اسناد از طریق روزنامه نگاران روسی به سازمان ملل ارائه شده که به رئیس کمیته کارشناسان سازمان ملل ارائه خواهد شد تا درباره استفاده از سلاح شیمیایی «اکی سلستروم» در سوریه تحقیق و بررسی ‌کنند.

خبرگزاری «ایتار تاس» روسیه اعلام کرد که خبرنگار رادیو و تلویزیون رسمی روسیه تأکید کرده که اسناد و مدارکی را درباره استفاده از سلاح شیمیایی به وسیله معارضان به سازمان ملل ارائه داده است.

این خبرنگار گزارش داده که این اسناد و مدارک در منطقه «خان العسل» در حومه حلب جمع آوری شده و تعدادی فیلم، شهادت شاهدان عینی و پزشکانی که قربانیان این حادثه را مداوا کرده‌‌اند را شامل می‌شود.

منطقه خان العسل سوریه در مارس گذشته شاهد حمله‌ای شیمیایی تروریست‌ها بود و حکومت سوریه از سازمان ملل خواست با اعزام کارشناسان خود به این منطقه در این زمینه تحقیق کنند.

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها