امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101483
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه علیرضا مختارپور بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های عمومی ارومیه که به دنبال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه علیرضا مختارپور بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های عمومی ارومیه که به دنبال بازدید سرزده وی از کتابخانه‌های این شهر صورت گرفت، اظهار داشت: با وجود برخی مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی در مدیریت کتابخانه‌ها، می‌توان گفت کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی از وضعیت عملکردی مناسبی برخوردار هستند.

وی هدف از این سفر را ارزیابی وضعیت عمومی کتابخانه‌های ارومیه عنوان کرد و افزود: دیداری چهره به چهره و صمیمانه با یکی از مهم‌ترین خدمتگزاران عرصه فرهنگی جامعه و آشنایی با مشکلات بخش کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها نیز از دیگر اهداف این بازید سر زده از کتابخانه‌های ارومیه بوده است.

مختارپور با اشاره به بازدید انجام گرفته از شش باب کتابخانه عمومی ارومیه طی این سفر یک روزه، گفت: مهم‌ترین نکته بارز در این بازدیدها تعامل بسیار مثبت و هماهنگی بالای کتابداران با مدیران نهاد کتابخانه‌ها و همچنین اعضای کتابخانه‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: نکته بارز دیگر توجه ویژه به بخش کودکان در غالب کتابخانه‌های این شهرستان بود که همین مسئله سبب حضور فعال اعضای کودک این کتابخانه‌ها در فعالیت‌های کتابخوانی کتابخانه‌ها بود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی با اشاره به اینکه نقاط ضعف هرگز قابل انکار نبوده و همواره وجود دارند، گفت: قطعا با اهداف اصلی خود فاصله بسیاری داریم که باید برای رفع مشکلات و موانع موجود چاره‌اندیشی‌های اساسی صورت پذیرد.

وی با اشاره به نبود وضعیت مناسب عمرانی برخی از کتابخانه‌های ارومیه، گفت: ضعف‌های اصلی موجود در کتابخانه‌های ارومیه که در این بازدید مورد توجه قرار گرفت، مربوط به عدم تأمین اعتبار کافی و مشارکت دیگر نهادهای متولی در تأمین منابع مالی کتابخانه‌ها بود.

مختارپور ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت مجموعه پرسنل کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، گفت: با وجود مشاهده برخی ناهماهنگی‌ها و ضعف در مدیریت برخی کتابخانه‌های دیگر استان‌ها، خوشبختانه هماهنگی مثبتی میان مدیران کتابخانه‌های عمومی استان با کتابداران وجود دارد که این مسئله خود می‌تواند نقطه قوت خوبی برای تحقق اهداف متعالی در بخش کتاب و کتابخوانی باشد. ‌
انتهای پیام/61006/ت30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها