امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10149
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 190
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه المیادین لبنان در گزارشی از پارک «ملیتا» در سالروز پیروز مقاومت بر رژیم ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه المیادین لبنان در گزارشی از پارک «ملیتا» در سالروز پیروز مقاومت بر رژیم صهیونیستی و عقب نشینی ارتش این رژیم از جنوب لبنان، تاکید کرد که این پارک نمادی از مقاومت و شکست برای اسرائیل است.

موزه ملیتا در جنوب لبنان در واقع موزه‌ای از تاریخ مقاومت اسلامی لبنان از زمان تاسیس در سال 1982 است که در آن نحوه مقاومت برای پایان اشغال جنوب لبنان تا سال 2000 و همچنین جنگ 33 روزه در سال 2006 در آن به نمایش درآمده است.

در بخشی از این نمایشگاه با عنوان الهاویه؛ سلاح‌ها، خودروها و تانک‌های به غنیمت گرفته شده از صهیونیست‌ها در طی سال‌های مقاومت به نمایش در آمده است.


در بخشی دیگری از این موزه با عنوان المسار که از میان یک جنگل می‌گذرد، نمادهای از سربازان لبنانی، سنگرها و تجهیزات مقاومت به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه محلی که سید عباس موسوی دبیرکل سابق حزب الله لبنان نماز می‌خوانده نیز به نمایش درآمده است، همچنین تونل‌هایی که سربازان حزب الله در زیر زمین حفر کرده‌اند تا اتاق عملیات زیر زمینی داشته باشند نیز در این پارک قرار دارد.

ملیتا که منطقه‌ای استراتژیک در جنوب لبنان است در طی سال‌های دهه 90 میلادی یکی از مواضعی بود که در اختیار مقاومت قرار داشت و از آنجا حملاتی به نیروهای اشغالگر صهیونیست در داخل خاک لبنان انجام می‌شد.

ملیتا اکنون به موزه‌ای نظامی برای جذب توریست بدل شده و بنابر گزارش‌ها تاکنون یک میلیون و 300 هزار نفر از این موزه بازدید کرده‌اند که 40 هزار نفر از این بازدید کنندگان غیر لبنانی بوده‌اند.

ابو مصطفی حجازی مدیر موزه نظامی ملیتا به المیادین گفت که هدف این موزه این است که به فرزندانمان بگوید که چگونه هر ملتی می‌تواند با در اختیار داشتن سلاح اراده به اهدافش دست پیدا کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها