امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10150
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ده‌ها تن از شهروندان موریتانی دیروز با تجمع مقابل سفارت آمریکا در نواکشوت، پایتخت این کشور بسته شدن ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ده‌ها تن از شهروندان موریتانی دیروز با تجمع مقابل سفارت آمریکا در نواکشوت، پایتخت این کشور بسته شدن زندان گوانتانامو و همچنین آزادی دو تن از شهروندان این کشور که در آنجا زندانی هستند خواستار شدند.

ابوبکرین ولد حمادو، سخنگوی شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: ما خواستار آزادی دو شهروند موریتانی زندانی در گونتانامو هستیم و از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا می خواهیم به وعده خود برای بستن این زندان غیرقانونی عمل کند.

این معترضان از خلف وعده باراک اوباما در ارتباط با تعطیلی زندان گوانتانامو به شدت انتقاد کردند.

باراک اوباما دستور بسته شدن این بازداشتگاه را تا بهار سال 2010 داده است.

نزدیکان دو زندانی موریتانیایی در گونتانامو اعلام کردند که دولت موریتانی نیز در این قضیه مقصر است و باید با مقامات آمریکایی برای آزادی دو شهروند این کشور رایزنی کند.

محمدو ولد صالحی و احمد ولد عبدالعزیز دو شهروند موریتانیایی از سال ها پیش با وجود اینکه دادگاه های آمریکا حکم برائت هر دو را صادر کرده است در زندان گوانتانامو به سر می برند.

بازداشتگاه گوانتانامو زندانی در خلیج گوانتانامو در جنوب شرقی جزیره کوبا است که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد.

با آغاز جنگ آمریکا علیه آنچه تروریسم خوانده است، بازداشتگاه گوانتانامو، محل نگهداری افرادی شد که متهم به عضویت در گروه‌های تروریستی همچون القاعده هستند.

در حال حاضر 166 زندانی با ملیت‌های مختلف در بازداشتگاه گوانتانامو به سر می‌برند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار