امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101514
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 49
حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ...

حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه «نوشت‌افزار و ملزومات اسلامی _ ایرانی مدرسه»، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تأکیدات ویژه‌ای در حوزه اصلاح سبک زندگی دارند در این راستا یکی از مهمترین ارکان ترویج سبک زندگی اسلامی _ ایرانی، تعلیم و تربیت نسلی آگاه و دلبسته به هویت اسلامی و هویت ایرانی است به همین منظور باید از همه ظرفیت‌های آموزشی، تربیتی و ترویجی استفاده کرد.

* لزوم حمایت از تولید و عرضه نوشت‌افزار و ملزومات منطبق با سبک زندگی اسلامی _ ایرانی

وی با بر شمردن مدرسه به عنوان بستری مهم برای پایه‌ریزی بنیاد جامعه‌ای سالم و منطبق بر ارزش‌های اسلامی، بیان کرد: روزهایی بر فرهنگ ما گذشت که غرب‌زدگی و تقلید از غرب، پیشرفت و روشنفکری تلقی می‌شد و نگرانی‌ها و هشدارهای نخبگان جامعه مورد توجه قرار نمی گرفت اما امروز برای عموم آثار مخرب فرهنگ و سبک زندگی بیگانه، ملموس و آشکارتر شده و فرهنگ مهاجم غربی از تمام ظرفیت‌های فرهنگی استفاده می کند.

به گفته حجت‌الاسلام و المسلمین مرادی، امروز موضوع نوشت‌افزار و کالای تحصیلی کودکان و نوجوانان به غیر از کاربرد ابزاری، بُعد فرهنگی نیز پیدا کرده است.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید و عرضه نوشت‌افزار و ملزومات منطبق با سبک زندگی اسلامی _ ایرانی، اظهار کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی، راه‌اندازی «نمایشگاه نوشت افزار و ملزومات اسلامی_ ایرانی مدرسه» را در دستور کار قرار داده است تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این نمایشگاه را در یازده منطقه تهران از 12 تا 22 شهریور سال جاری برگزار کند.

* این نوع نمایشگاه‌‌ها می‌تواند محلی برای تقویت اقتصاد فرهنگ کشور باشد

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: در تولید و عرضه محصولات نوشت‌افزار مدرسه موضوع اقتصاد و فرهنگ توأمان مطرح و تعیین کننده است و در واقع برگزاری این دست نمایشگاه‌ها و تقویت تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان نوشت‌افزار اسلامی _ ایرانی می‌تواند محلی برای تقویت اقتصاد فرهنگ کشور باشد.

وی با تقبیح رقابت با «بخش خصوص» توسط «بخش‌های دولتی» و یا «عمومی غیردولتی»، مانند شهرداری‌ها، افزود: هدف ما صرفاً «تسهیل‌گری» در این امر و کمک به تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و خریداران است و سازمان فرهنگی هنری و مؤسسات تابعه در امر تولید یا فروش آن سهیم یا شریک نیست و صرفاً سازمان ما فرصت و فضای مناسب برای عرضه محصولات منطبق با سلیقه ایرانی اسلامی مورد نیاز خانواده‌ها را مهیا می‌کند.

* برپایی نمایشگاه نوشت‌افزار از 12 لغایت 22 شهریور سال جاری در یازده منظقه تهران

حجت‌الاسلام و المسلمین مرادی گفت: در این امر مهم معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، اتاق اصناف ایران، مجمع تولیدکنندگان نوشت افزار اسلامی _ ایرانی، اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران همراهی، مساعدت و مشارکت دارند که از همه آنها تشکر می کنیم.

بر اساس این گزارش، نخستین نمایشگاه «نوشت‌افزار و ملزومات اسلامی _ ایرانی مدرسه» از 12 لغایت 22 شهریور سال جاری همزمان در یازده منطقه شهر تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها