امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10153
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «موشیه یعالون» طی اظهاراتی در کنفرانس سالانه امنیت داخلی اسرائیل که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «موشیه یعالون» طی اظهاراتی در کنفرانس سالانه امنیت داخلی اسرائیل که در هرتزلیا برگزار شد، ادعا کرد: «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه به تدریج سلطه خود را بر سوریه را دست می‌دهد اگر چه اخیرا چنین نشان داد که زمام امور کشورش را در دست دارد اما در واقع این امر حقیقت ندارد.

وی افزود: منطقه در مرحله بی‌ثباتی مزمن قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که برای مدت طولانی این وضعیت ادامه یابد و اوضاع امنیتی در چند جبهه مختلف، دشوار و عمیق است که تا بیش از یک نسل ادامه خواهد داشت.

یعالون اظهار داشت که تهدید طبیعی و کلاسیک تا حد زیادی کاهش یافته و در عین حال تهدید حقیقی و واقعی افزایش یافته است و ارتش سوریه که سعی داشت به توازن راهبردی با اسرائیل دست یابد اکنون در جنگ برای باقی ماندن نظام خود گرفتار شده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه ده‌ها موشک همچنان امنیت اسرائیل در آینده را تهدید می‌کند اما این واقعیت می‌طلبد که برای یکبار هم که شده، جدی بوده و برای هر زمانی آمادگی داشته باشیم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گفت: سوریه و حزب‌الله می‌خواهند ابزارهای جنگی را برای منطقه جمع‌آوری کنند که ممکن است به برتری هوایی و دریایی ما ضربه بزند و سلاح واقعا دقیقی نیز هست که اهدافی در اسرائیل را هدف قرار می‌دهد و ما در تلاش هستیم تا مانع از این کار شویم.

یعالون همچنین مدعی شد که اسرائیل هرگز در درگیری حاضر در سوریه دخالت نمی‌کند و آنچه در برخی رسانه‌ها مبنی بر حمایت اسرائیل از یک گروه خاص گفته می‌شود، صحت ندارد و ارتش اسرائیل در صورتی که احساس کند منافع خاص آن در خطر است همانند انتقال اسلحه پیشرفته به لبنان ، دست به اقدام خواهد زد.

پیش از این نیز یک منبع نظامی ارتش سوریه از کشف و ضبط خودروی شنود اسرائیلی در القصیر سوریه خبر داده بود. 

این منبع نظامی در گفت‌وگو با شبکه خبری «المیادین» با تأکید بر وجود پرچم اسرائیل در این خودرو گفت: ارتش سوریه در برخی از مناطق شهر القصیر با مشکل ارتباطی بی سیم مواجه شده بود.

شبکه خبری فاکس نیوز نیز اخیرا فیلمی از بازگشت تکاورهای اسرائیلی از سوریه منتشر کرده است که نشان‌دهنده دخالت این رژیم در بحران داخلی سوریه است.

همچنین منابع مطبوعاتی اسرائیل به نقل از یکی از مسئولان اسرائیلی از افزایش فعالیت های نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی در روستاهای مرزی دروزی نشین سوریه خبر دادند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه به حفظ آرامش در جولان و حفاظت از حاکمیت اسرائیل در بخش شمالی اشاره کرد و گفت: باید با مسئولیت کامل این بخش را اداره کرد و برای هر توسعه‌ای آماده بود و پیش‌بینی می‌شود که اوضاع در سوریه هیچ نشانه‌ای از جنگ در آینده نزدیک یا حداقل چند ماه آینده ندارد.

وی درباره آنچه تهدیدات ایران خوانده شد، نیز تاکید کرد که تهدید ایران تهدید شماره 1 و حساس‌ترین آن است و ایرانی‌ها معتقدند که ما با چراغ سبز یک کشور بزرگ در ارتباط هستیم و حزب‌الله برای روز جنگ در صورت حمله به ایران آماده می‌شود و وقتی که این امر به طور کامل بدون پوشش هسته‌ای رخ می‌دهد پس باید به این فکر کرد که اگر این پوشش نیز در کار باشد، در آن صورت چه اتفاقی خواهد افتاد و به همین دلیل ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که این اتفاق رخ ندهد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها