امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101542
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 20
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سرویس سیاسی رونمایی از مثلث جدید اصلاح‌طلبان، جدال انصار و وزارت کشور بر سر چگونگی اجرای امر به معروف، ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سرویس سیاسی

رونمایی از مثلث جدید اصلاح‌طلبان، جدال انصار و وزارت کشور بر سر چگونگی اجرای امر به معروف، گفتمان اعتدال نوعی مغلطه است و پرداختن به شکست رژیم صهیونیستی در غزه از مهمترین سرخط های خبری روزنامه‌های اصلاح طلب و اصولگرای امروز  است.

*اعتماد

«انصار حزب الله مقابل وزارت کشور» عنوان تیتر یک روزنامه اعتماد امروز است که خبر از بازگشت انصار حزب الله به صحنه می‌دهد،بازگشتی که به زعم این روزنامه سوار بر گشت های موتوری یاد سالهای اصلاحات را زنده میکند!

اعتماد دراین مطلب مدعی است که مخالفت وزارت کشور با گشت‌های موتوری انصار حزب الله برای این گروه مهم نیست و آنها هر جور شده می‌خواهند کار خود را بکنند و تلویحا طرح مجلس برای حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر که اردیبهشت سال جاری در دستور کار کمیسیون قضایی حقوقی مجلس قرار گرفته بود می‌تواند حامی حضور خیابانی این گروه باشد.

خط و نشان  رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور برای انصار حزب الله و بیانیه متقابل آنان و پافشاری بر بی قانون نشان دادن این حزب سرفصل اصلی تیتر یک روزنامه اعتماد است.

«دولت احمدی نژاد از احساسات مردم سوءاستفاده کرد» عنوان تیتری است که این روزنامه برای گفتگو با مرتضی مبلغ معاون سیاسی وزارت کشور دوران اصلاحات برگزیده است و در آن به تفاوت‌های سفرهای استانی دولت امروز و سابق می‌پردازد.

مبلغ در این گفتگو در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی کنید حذف برخی مصوبات موجب ریزش در پایگاه اجتماعی آقای روحانی شود؟ ممکن است با توقعی که در میان مردم ایجاد شده است نگاه آنان نسبت به دولت تغییر پیدا کند مدعی است که بعید است که پایگاه آقای روحانی ریزش پیدا بکند،آقای روحانی باید به صورت منطقی و واقعی برای مردم طرح‌ها دولت گذشته را تبیین کند و مردم هم می پذیرند، رییس جمهور هم تعهدی نداده است که این پروژه ها را اجرایی کند بنابراین از این جهت بعید است که در پایگاه اجتماعی آقای روحانی تغییری ایجاد شود.

مبلغ در پایان این گفتگو تلویحا ادعا می‌کند که در سفرهای استانی دولت گذشته حرمت شهروندان رعایت نشده و می‌گوید: نزدیک شدن به مردم و ارتباط برقرار کردن با آنها و پیگیری مسائل اساسی مردم به ویژه در بخش حقوق اساسی و حرمت آنان اهمیت زیادی دارد که می تواند در سفرهای استانی مورد توجه جدی قرار بگیرد.

«بزرگان اصلاحات در اندیشه حفظ وحدت » تیتر یکی دیگر از مطالب امروز روزنامه اعتماد است که به بررسی استراتژی اصلاح طلبان برای کسب اکثریت پارلمان می‌پردازد.

روزنامه‌های اصلاح طلب که تا قبل از «نمی‌آیم» ناطق نوری در گزارش های خود ناطق،هاشمی و خاتمی را سه چهره اثر گذار ساحت سیاسی ایران می‌نامیدند که همکاری آنان سبب پیروزی اصلاح طلبان در فتح کرسی های مجلس آینده خواهد شد پس از اعلام بازنشستگی ناطق نوری از ساحت سیاست دو ضلع این مثلث را تغییر داده و در این مطلب سید محمد موسوی خوئینی‌ها، عبدالله نوری و محمد خاتمی را مثلث طلایی نامیدند که همگرایی آنان سبب پیروزی اصلاح طلبان خواهد شد.

«مرد خاکستری اما پرنفوذ»، «بازی خوان بی‌نظیر و مظلوم» و «ایستاده بر مواضع» عنوان سه صفتی است که این مطلب در معرفی سید محمد موسوی خوئینی‌ها، محمد خاتمی و عبدالله نوری برگزیده است. 

*وطن امروز

«فرار صهیونیست‌ها از غزه» تیتر یک امروز روزنامه وطن امروز است که در مطلبی به تسلیم اسرائیل در برابر اغلب شروط مقاومت می‌پردازد.

یادداشت مهمان این روزنامه به قلم احمد نوری و با عنوان «آیا اعتدال مبناگرای عصر نگر است؟» با بیان اینکه برای بررسی کارآمدی یک تئوری یا گفتمان در نظام‌های اجتماعی- سیاسی، متناسب با ماهیت هر نظام، گزاره‌ها و معیارهای متفاوتی می‌تواند وجود داشته باشد به بررسی گفتمان اعتدال پرداخته است  و می‌نویسد: گفتمان اعتدال و اعتدال گرایی که هم عرض دوخط مشی«افراط» و «تفریط» مطرح شده است، خواه‌ناخواه و بدون لزوم توجه به خوب یا بد بودن آن، نوعی «مغلطه» است!

این یادداشت در ادامه می‌افزاید: براساس این تقسیم‌بندی جعل شده، اینگونه تصور می‌شود که اگر کسی «اعتدال‌گرا» نباشد، یا «افراطی» خواهد بود یا «تفریطی» و بنابراین راهی جز پذیرش «اعتدال» به عنوان گفتمان اصلح نداریم و اساسا‍ً گزینه‌ای وجود ندارد که بخواهیم برگزینیم؛ درصورتی که این ترتیب‌بندی از اساس غلط است و همانطور که گفته شد، چون مخاطب را ناخودآگاه و جبراً به «اعتدال» می‌کشاند و «حق انتخابی» برای مخاطب نمی‌گذارد و نیز لزوماً مخاطب برای اینکه به «تفریط» یا «افراط» متهم نشود، راهی جز پذیرش «اعتدال» ندارد، یک مغلطه به حساب می‌آید.

«اهل سنت را حزبی نکنید» عنوان مطلب دیگری از روزنامه وطن امروز است که به دیدار دیروز عبدالحمید اسماعیل زهی با هاشمی رفسنجانی می‌پردازد و می گوید که عده‌ای در ایران تلاش می‌کنند در راستای اهداف سیاسی و حزبی آقای مولوی عبدالحمید را به عنوان نماینده اهل سنت معرفی کنند بررسی رفتار رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی نشان می‌دهد آنان نیز از برجسته سازی آقای عبدالحمید منافعی دارند.

این مطلب تاکید می کند که آقای عبدالحمید یک عنصر دینی یا سیاسی عادی نیست. او ارتباطات و اقدامات مبهمی داشته و دارد و این از نگاه دستگاه‌های مربوط پنهان نمانده و تصمیمات مهم و اثرگذاری درباره وی اعمال شده است.

«خدمات کنسولی برای رهایی جاسوس!» تیتر گزارش وطن امروز از ماجرای دستگیری خبرنگار «واشنگتن پست» و تلاش آمریکایی‌ها برای آزادی اوست 

*روزنامه آرمان

این روزنامه در شماره امروز خود مجموعه مصاحبه هایی درباره عملکرد یکساله دولت در حوزه سیاست خارجی با شخصیت هایی نظیر محمد هاشمی، صادق خرازی، حسین موسویان و جاوید قربان اوغلی را با تیتر «یکسال دیپلماسی برد – برد» به عنوان تیتر یک برگزیده است.

آتش سوزی در زندان شهر کرد تیتر دوم روزنامه آرمان است. این روزنامه با تیتر «11 کشته در آتش سوزی زندان شهرکرد» به بررسی جوانب این واقعه پرداخته است.

«توافق تاریخی ایران و روسیه» عنوان خبر دیگری است که در صفحه اول این روزنامه کار شده که به قرارداد فروش روزانه 500 هزار بشکه نفت میان ایران و روسیه اشاره دارد.

سخنرانی روز گذشته هاشمی رفسنجانی در دیدار با علمای اهل تسنن نیز با تیتر «نگذاریم مسلمانان بیش از این گرفتار اختلاف شوند» در صفحه اول این روزنامه پوشش داده شده است.

این روزنامه همچنین در گزارشی به عنوان «جبهه پایداری در بن بست!» به موضوع رد شکایت این جبهه از علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی بدلیل اخراج برخی دانشمندان هسته ای از سوی کمیسیون اصل نود پرداخته است.

در این گزارش آمده است: «شکایت می کنند پاسخ نمی گیرند، وعده می دهند، عملی نمی شود و ... «بن بست» شاید بهترین توصیف برای برخی اقدامات جبهه پایداری باشد... جبهه پایداری نشنید یا نخواست متوجه شود که اکنون رئیس جمهور و دولتی بر سر کار است که با مردم عهده بسته به خواست آنها توجه کند نه به خواست اقلیتی تندرو.»

این گزارش، همچنین تاخیر در برگزاری مجمع عمومی جبهه پایداری را یکی دیگر از نشانه های به بن بست رسیدن این جبهه سیاسی خواند.

این روزنامه در گزارش دیگر صفحه سیاسی خود موضوع پیشنهاد امام جمعه شدن روحانی را با تیتر «واکنش به امام جمعه شدن روحانی/ سنتی که بعد از 16 سال احیا نمی شود» کار کرده است.

در این گزارش ضمن اشاره به موضع گیری حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ادعا شده که آمدن روحانی به نماز جمعه می تواند فرصت گزارش دهی هفتگی رئیس جمهور به مردم را فراهم کند.

«بورسیه های پردردسر دولت قبل» یکی دیگر گزارش صفحه سیاسی روزنامه آرمان است که به مساله بورسیه های دولت قبل پرداخته است.

*روزنامه سیاست روز

روزنامه سیاست روز خبر صفحه اول خود را با تیتر «فرار ارتش صهیونیستی» کار کرده و به موضوع عقب نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه و ناکامی این رژیم در رسیدن به اهدافش اشاره کرده است.

این روزنامه همچنین در گزارش صفحه اول خود با تیتر «نه گفتن شیخ برنامه ریزی ها را بر هم زد/ به دنبال یک کاندیدای اجاره ای دیگر» به موضوع تصریح ناطق نوری بر نیامدن به صحنه انتخابات مجلس دهم پرداخته است.

در این گزارش آمده است: عزم قاطع او (ناطق نوری) برای شرکت نکردن در انتخابات مجلس بار دیگر تمام برنامه ریزی ها و محاسبات جبهه اصلاحات برای انتخابات دور بعدی مجلس بهم ریخته است. آن ها هم اینک تنها یک کاندیدای آماده و حاضر برای مجلس دارند.

در ادامه این گزارش وضعیت اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس دهم مورد بررسی قرار گرفته است.

این روزنامه همچنین در گزارش صفحه سیاسی خود به بررسی عملکرد یکساله دولت روحانی در بخش های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پرداخته است.

در این گزارش، وعده های رئیس جمهور در بخش های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و میزان تحقق این وعده های ارزیابی شده است.

این روزنامه در سرمقاله خود با عنوان «واقعیت و حقیقت آمریکا» به قلم سیاوش کاویانی به بررسی چگونگی رویارویی ایران و آمریکا به عنوان کشوری با سیاست های چندگانه در عرصه بین المللی پرداخته و آورده است: اگر با آمریکا گفت و گو می کنیم نباید اعتمادی به او داشته باشیم، اگر سیاست تنش زدایی را در پیش می گیریم، این سیاست شامل حال رژیم هایی همچون رژیم صهیونیستی نبوده و نخواهد بود.

*کیهان

« اعتراف صریح رژیم صهیونیستی، شکست خوردیم» تیتر یک روزنامه کیهان است که به تن دادن تل آویو به آتش بس پس از 28 روز جنگ بی حاصل اشاره می‌کند.

«بزرگترین پیروزی در فلسطین» عنوان یادداشت روز روزنامه کیهان به قلم سعد الله زارعی است.

در این یادداشت با اشاره به جنگ 30 روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه تاکید کرده است که : این جنگ حتما تاثیر عمده‌ای در منطقه برجای می‌گذارد، تاثیر این جنگ بر آینده رژیم السیسی قطعی است کما اینکه رژیم ملک عبداله در عربستان هم تحت تاثیر این جنگ قرار خواهد داشت. رژیم السیسی در اولین آزمون امنیتی و سیاسی خود باخت و به نظر می‌آید که تن دادن به باز شدن دائمی گذرگاه رفح اولین هزینه این رژیم باشد. السیسی نشان داد که چه کینه‌ای از فلسطینی‌ها در دل دارد و قطعا از فردا موج انتقادها رژیم او را دربر خواهد گرفت کما ‌اینکه این وضعیت در مورد رژیم مصر هم صدق می‌کند.

«زنده باد مخالف من!» عنوان تیتری است که روزنامه کیهان برای خبر تعطیلی دانشگاه ایرانیان انتخاب کرده است.

*شرق

روزنامه شرق در تیتر یک خود به ماجرای آتش سوزی در زندان شهر کرد پرداخته و با تیتر «11 کشته در آتش سوزی عمدی زندان شهرکرد» این موضوع را پوشش داده است.

«عقب نشینی اسرائیل از غزه» عنوان تیتر بعدی روزنامه شرق است که به موضوع آتش بس میان رژیم صهیونیستی و حماس می پردازد.

کنکاش طلایی عضو شورای شهر تهران به خبرنگار روزنامه شرق بر سر طرح تکریم بانوان با تیتر «طلایی: یک جو غیرت، چیز دیگری نمی خواهیم» در صفحه اول این روزنامه کار شده است.

خبرنگار روزنامه شرق در این گفت و گو در پاسخ به سوال طلایی که از وی پرسید آیا حاضرید در محیطی کار کنید که صد مرد به شما تنه بزنند؟ گفت: اگر قرار باشد حق انتخابم گرفته شود بله!

این روزنامه در صفحه سیاسی خود خبر رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره محاکمه خاوری با تیتر «محاکمه غیابی ساکن کارائیب» پرداخته است.

گزارش دیگر روزنامه شرق درباره بازگشایی خانه احزاب و انجمن صنفی روزنامه نگاران است که با تیتر «نام ها و نشان ها» کار شده است.

در این گزارش آمده است: «معلوم نیست بحث بر سر عناوین است یا احیای آنچه از دست رفته؟ خانه احزاب بازگشایی شود یا باشگاه احزاب راه اندازی شود.»

گزارش بعدی روزنامه شرق درباره بورسیه های تحصیلی است. این گزارش با تیتر «ادامه پس لرزه های بورسیه ها در بهارستان» به بررسی روند بررسی بورسیه های تحصیلی در دولت قبل در مجلس پرداخته است.

این روزنامه همچنین با تیتر «اجرای امر به معروف به توافق هیچ ارگانی نیاز ندارد» به بیانیه انصار حزب الله و پاسخ این گروه به وزارت کشور درباره مساله امر به معروف پرداخته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها