امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101546
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 20
محمدتقی روغنی‌ها در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه برای از میان برداشتن دغدغه خبرنگاران در مرحله نخست باید نگرانی‌‌های آنها رفع شود، ...

محمدتقی روغنی‌ها در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه برای از میان برداشتن دغدغه خبرنگاران در مرحله نخست باید نگرانی‌‌های آنها رفع شود، اظهار داشت: نگرانی اصلی خبرنگاران نبود عدم شغلی در این حرفه است.

سرپرست روزنامه ایران در ادامه بیان داشت: خبرنگاران نباید احساس این را داشته باشند که با هر بحث و انتقادی که وارد می‌کنند شغل و حیثیت ‌آنها مورد تنش قرار گیرد.

وی با تأکید بر ضرورت فراهم کردن فضای بدون تنش برای خبرنگاران به منظور پیشبرد رسالت‌ آنها، ادامه داد: البته در این میان وظیفه اصحاب رسانه است که عملکرد حرفه‌ای داشته باشند و چارچوب‌های اخلاقی و حرفه‌ای مبنای کار آنها قرار گیرد.

روغنی‌ها با اشاره به دیگر دغدغه‌های خبرنگاران از جمله تامین مسکن، بیمه و بازنشستگی، ابراز داشت: کارفرما و مدیران جراید و رسانه‌ها در مرحله نخست موظف هستند تا خبرنگاران را تحت پوشش بیمه‌ قرار دهند.

سرپرست روزنامه ایران یادآور شد: هم‌اکنون بسیاری از خبرنگاران به صورت غیر رسمی با خبرگزاری‌ها و مطبوعات کشور فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه وزارت ارشاد برای رفع دغدغه‌های خبرنگاران، ادامه داد: باید رسانه‌ها به این سمت بروند که امکانات لازم و مکفی برای ادامه فعالیت این قشر فراهم شود.

روغنی‌ها همچنین بیان داشت: البته در این میان لازم است که یک انجمن صنفی قوی و محکم بدون هیچگونه نگرش سیاسی برای دفاع از حقوق خبرنگاران ایجاد شود.

سرپرست روزنامه ایران بیان داشت: عموماً خبرنگاران کشور از امنیت شغلی لازم برخوردار نیستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها