امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101573
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۰
تعداد بازدید: 138
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی‌ با اشاره به اینکه در برنامه ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی‌ با اشاره به اینکه در برنامه دولت برای خروج از رکود‌، پرداخت مطالبات پیمانکاران مدنظر قرار گرفته است، بیان کرد: پیش‌بینی می شود در صورت تصویب لایحه مذکور حدود 20 هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران از طریق انتشار اوراق صکوک به اجاره پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه پیمانکاران کشور تحت فشار هستند، یادآور شد: امیدواریم با تصویب لایحه تقدیمی دولت به مجلس، دفاتر مهندسی را زنده نگهداریم و آنها رمقی تازه بیابند تا بتوانند نقش توسعه ای خود را برای رسیدن به توسعه ملی ایفا کنند.

آخوندی در پاسخ به این سؤال چه میزان از مبلغ پیشنهادی در لایحه مربوط به وزارت راه و شهرسازی است، توضیح داد: در لایحه اصلاحی بودجه تمام مطالبات پیمانکاران در پروژه های عمرانی اعم از راه و شهرسازی و نیرو و دیگر وزارتخانه‌ها که عملیات اجرایی دارند دیده شده است که اگر تصویب شود اوراق صکوک منتشر خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد انتشار اوراق صکوک حدود 5 تا 6 ماه طول می کشد که امیدواریم در سال 94 وضعیت خوبی را شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: با تصویب لایحه مذکور پیمانکاران می توانند تعهدات جدیدی را برای خودشان ایجاد کنند و کارهای بیشتری در سطح کشور صورت گیرد.
 

* تخفیف 100 درصدی به چهارخطه بروجن – لردگان

وزیر راه و شهرسازی که در بازدید از مراحل احداث باند دوم محور بروجن – لردگان سخن می گفت، بیان کرد: این مسیر یکی از محورهای شریانی در اتصال منطقه مرکزی کشور از جمله اصفهان و شهر کرد به خوزستان است که 157 کیلومتر آن در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

وی تأکید کرد در سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری با وجود تمام کسری منابع تخصیص 100درصدی اعتبارات جاری و اختصاص اعتبارات اضافی و قیر برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

آخوندی با اشاره به اینکه 30 کیلومتر از باند دوم بروجن – لردگان زیربار ترافیک رفته است، اظهار امیدواری کرد به زودی قرارداد پیمانکاری دو قطعه دیگر این مسیر شامل 40 کیلومتر منعقد می شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: میزان تردد در محور بروجن – لردگان روزانه 25 هزار سواری در پیک سفر است و این میزان تردد سرمایه گذاری در این جاده را از لحاظ اقتصادی، فنی و اجتماعی توجیه پذیر می کند.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها