امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10159
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «عبدالباسط سیدا» عضو ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه و رئیس پیشین شورای ملی معارضان سوری در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «عبدالباسط سیدا» عضو ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه و رئیس پیشین شورای ملی معارضان سوری در گفت‌وگو با شبکه خبری «روسیا الیوم»، اعلام کرد که  هنوز تصمیمی از سوی ائتلاف برای مشارکت در کنفرانس ژنو 2 گرفته نشده است.

وی با تأکید بر ادامه گفت‌وگو و رایزنی با طرف‌های سیاسی و نظامی معارضان و برخی همپیمانان در این زمینه افزود: تصمیم گیری درباره مسائل این چنینی باید با شفافیت همراه باشد و پیش از همه باید مشخص شود که نقش «بشار اسد» در آینده چه خواهد بود و همین مسأله در واقع اصل اختلاف ما با مسکو بر سر چگونگی تفسیر توافق ژنو یک نیز بوده است.

سیدا با اشاره به پیشنهاد «معاذ الخطیب» گفت : طرح مطرح شده راهکاری فردی است و نظر شخصی اوست زیرا برای مطرح کردن طرحی که بتواند وضع کنونی سوریه را سامان دهد ابتدا باید آن را در میان اعضای ائتلاف مطرح کرد و پس از بررسی آن به افکار عمومی عرضه شود.

خطیب پیشنهاد داده بود که بشار اسد قدرت را به «فاروق الشرع» معاون رئیس جمهور و یا « وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه تحویل دهد و به همراه 500 نفر از اعضای خانواده و نزدیکانش سوریه را ترک کند بدون اینکه تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد.

نشست سه روزه ائتلاف معارضان سوریه در استانبول در حال برگزاری است و انتخاب رئیس جدید برای ائتلاف، عملیات ارتش سوریه در القصیر و شرکت در کنفرانس ژنو 2  مهم ترین محورهای این نشست را تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها