امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101593
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۳۶
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوری المالکی نخست وزیر عراق امروز در سخنان هفتگی خود در خصوص مسائل مختلف کشورش صحبت کرد و با بیان اینکه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوری المالکی نخست وزیر عراق امروز در سخنان هفتگی خود در خصوص مسائل مختلف کشورش صحبت کرد و با بیان اینکه اسرائیل از اتفاقات عراق دور نیست، درباره لزوم مامور کردن فراکسیون بزرگ‌تر برای تشکیل دولت جدید عراق تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، نوری المالکی در خصوص تحولات سیاسی کشورش تصریح کرد که «فردا، نامزد بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان، باید به عنوان نخست‌وزیر، مامور تشکیل دولت جدید شود».

مالکی همچنین اعلام کرد که بغداد تلاش کشورهای خارجی برای دخالت در روند انتخاب نخست‌وزیر را رد می‌کند.

قرار است فردا پنجشنبه جلسه پارلمان عراق برای مامور کردن نامزد فراکسیون بزرگتر پارلمان که بر اساس انتخابات پارلمانی، دولت قانون به رهبری مالکی است، تشکیل جلسه بدهد.

طبق موعد قانونی نخست‌وزیر عراق می‌بایست تا یکشنبه آینده مشخص شود هر چند که برخی دیگر در تفسیری دیگر می‌گویند پایان این مهلت جمعه است.

مالکی همچنین بر ضرورت احترام به قانون اساسی و خواست مردم تأکید کرد و گفت: مخالفت با چارچوب قانون اساسی، آتش جهنم را به روی این کشور می گشاید و اراده رأی‌دهندگان را مصادره و راه عریض و طویلی برای دخالت‌های خارجی در امور داخلی باز می‌کند.

نخست وزیر عراق تصریح کرد که اقدام هر مسئولی در معطل نگاه داشتن قوانین موجود در قانون اساسی به بهانه فشارها، کاری بی‌توجیه است و عذری ندارد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها