امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101605
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم صهیونیستی طی نیم قرن گذشته تلاش زیادی کرده تا با مهاجرت دادن یهودیان اقصی نقاط جهان به فلسطین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم صهیونیستی طی نیم قرن گذشته تلاش زیادی کرده تا با مهاجرت دادن یهودیان اقصی نقاط جهان به فلسطین اشغالی و اسکان آنها در سرزمین‌های اشغال شده، بتواند توازن جمعیتی با اعراب فلسطین ایجاد کند و در صورت وقوع پدیده مهاجرت معکوس تل‌آویو با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد.

رژیم صهیونیستی با دادن امتیازهای متعدد طی سالیان متمادی تلاش زیادی کرد تا مهاجران یهودی را از کشورهای مختلف جهان به فلسطین اشغالی بیاورد که اوج آن با فروپاشی شوروی و مهاجرت یهویان روسیه و دیگر کشورهای شرق اروپا بود ولی پس از جنگ 33 روزه روند مهاجرت به فلسطین اشغالی تغییر کرد و حالا مهاجرت از فلسطین یکی از دغدغه‌های اصلی مقامات صهیونیست شده است.

شبکه المیادین در گزارشی از وضعیت شهرک نشینان در مناطق جنوبی فلسطین اشغالی و در نزدیک مرزهای غزه تاکید کرد که شهرک نشینان با رد وعده‌های مقامات تل‌آویو برای بازگشت به منازلشان، از ترس تونل‌ها و موشک‌های مقاومت منازل مسکونی در این مناطق را تخلیه کرده‌اند.

این درحالی است که نبابر گزارش ها نشست اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با شهرداران شهرک‌های جنوب فلسطین اشغالی با محور همین موضوع برگزار شده ولی این نشست هم نتوانسته شهرک نشین‌ها را مجاب به بازگشت کند.

یک شهرک نشین در همین باره به کانال 10 تلویزریون اسرائیل گفت: بیشتر شهرک نشینان در خانه‌های خود نیستند چراکه آنها می‌ترسند و نگران این هستند که در زیر منازلشان تونل باشد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونت هم در گزارشی اعلام کرد که اکنون 10 هزار نفر خانه‌هایشان را ترک کرده‌اند و 80 درصد آنها از ترس تونل‌ها حاضر به بازگشت به منازلشان نیستند و اعتمادی به اظهارات مقامات دولت تل‌آویو ندارند.

یک شهرک نشین دیگر در این زمینه به کانال 2 اسرائیل گفته که دستگاه امنیتی باید بار دیگر اعتماد ما را بدست آورد تا با بازگشت به خانه‌ها موافقت کنیم.

بنابراین گزارش، وحشت شهرک نشین‌ها از مقاومت تنها به مناطق جنوبی فلسطین اشغالی محدود نیست و 33 درصد از اسرائیلی‌ها از وحشت موشک‌های مقاومت نمی‌توانند بخوابند.

حالا باید منتظر ماند و دید که ماجراجویی نتانیاهو و اشتباه محاسباتی وی در تخمین قدرت مقاومت همچون سال 2006 بار دیگر می‌تواند موجی از مهاجرت معکوس را برای تل اویو به ارمغان آورد و البته در کوتاه مدت ناکامی اخیر در جنگ غزه می‌تواند دست آویزی برای احزاب رقیب لیکود برای به زیر کشیدن وی از کرسی نخست وزیری صیهونیست‌ها باشد. 
گزارش از حمید رضا کاظمی
انتهای پیام/  
 
   
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها