امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101606
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه و تروریست‌های داعشی در مناطق کوکجلی و کویر در جریان است و تاکنون ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه و تروریست‌های داعشی در مناطق کوکجلی و کویر در جریان است و تاکنون ده‌ها نفر از نیروهای دو طرف در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

بنابر گزارش‌ها نیروهای پیشمرگه توانستند کنترل مناطق غربی اربیل را بار دیگر بدست آورند و تروریست‌های داعشی را از این مناطق به عقب رانده‌اند، بنابرگزارش‌ها اکنون نیروهای پیشمرگه با تجهیزات گسترده و سلاح های سنگین مواضع خود در این منطقه را تثبیت کردند.

در این میان المیادین از حضور گسترده نیروهای پیشمرگه در داخل شهر اربیل خبر داد و وزارت داخلی منطقه کردستان عراق هم مردم را به آرامش دعوت کرد.

پس از آنکه تروریست‌ها در هفته گذشته برخی از مناطق کردستان عراق را هدف حمله قرار دادند موجی از نگرانی در میان مردم ایجاد شد.

همچنین نیروهای پیشمرگه پس از مقابله با حمله داعشی‌ها در شهر مخمر در این منطقه مستقر شده‌اند.

این در شرایطی است که روز گذشته سومریه نیوز خبر داد که وزارت پیشمرگه کردستان عراق از وزارت دفاع عراق خواسته تا نشست مشترک برگزار کنند. وزارت پیشمرگه عراق طی نامه‌ای خواستار نشست با وزارت دفاع عراق برای هماهنگی درباره جنگ با تروریست‌های داعشی شده بود.

روز گذشته فیان دخیل نماینده کرد پارلمان عراق نیز در نشستی خبری اعلام کرد که قرار است برای بررسی عملیات علیه تروریست‌های داعش اتاق عملیات مشترک بین دولت بغداد و دولت منطقه کردستان در اربیل تشکیل شود.

چند روز پیش بود که  فاینشنال تایمز پیشتر از ورود تروریست‌های داعشی به داخل مناطقی از کردستان و کشته شده تعدادی از نیروهای پیشمرگه در جریان درگیری ها عراق خبر داد.

در همین زمینه نیچروان بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان هم طی بیانیه‌ای با اشاره به لزوم حمایت از نیروهای پیشمرگه، از مردم این منطقه خواست تا با اطمینان خاطر و بدون نگرانی زندگی عادی خود را داشته باشند.

شهر سنجار نیز طی روزهای اخیر شاهد درگیری میان نیروهای پیشمرگه با تروریست‌های داعشی بوده و بنابر آخرین اخبار نیروهای کرد توانسته‌اند با عقب راندن تروریست‌ها وارد مرکز شهر سنجار شده و ده‌ها تروریست را به هلاکت برسانند. در این عملیات نیروی هوایی ارتش عراق نیز برای پشتیبانی از نیروهای پیشمرگه مواضع تروریست‌ها را بمباران کرد.

تروریست‌ها طی روزهای اخیر با حمله به منطقه سنجار اقدام به کشتار تعداد زیادی از اهالی این منطقه که از کُردهای «ایزدی» هستند، کرده اند. تروریست‌ها همچنین تعدادی از روستاهای سنجار را هم محاصره کرده‌اند به طوریکه دیروز یونیسف اعلام کرد نزدیک به 40 کودک به دلیل کمبود مواد غذایی و آب جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها