امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10161
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 149
به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، در حین سخنرانی «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن، یک خانم به نام ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، در حین سخنرانی «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن، یک خانم به نام «مدآ بنجامین»، یکی از بنیانگذاران سازمان ضدجنگ «کدپینک»، سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا را قطع کرد و از او خواست که زندان «گوانتانامو» را همانطور که وعده داده بود تعطیل کند و در غیر این صورت از سیاست خارجی او انتقاد خواهد کرد.

در حالیکه این فعال ضدجنگ سخنان اوباما را قطع کرده بود و خواستار تعطیلی گوانتانامو شده بود، رئیس‌جمهور آمریکا از او خواست تا اجازه دهد سخنرانی او تمام شود.

اوباما به این زن فعال جنگ گفت: چرا نمی‌نشینی، من دقیقاً به تو می‌گویم که چه می‌خواهم بکنم.

این زن معترض سپس نشست و رئیس‌جمهور آمریکا از او تشکر کرد و به سخنان خود ادامه داد اما خیلی زود، بنجامین در حالیکه از اظهارات اوباما راضی نشده بود، مجدداً حرف رئیس‌جمهور را قطع کرد و از اوباما خواست که همین امروز زندانیان گوانتانامو را آزاد کند.

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تلاش کرد تا این زن را ساکت کند و حتی اعتراف کرد که عقاید او معتبر و موثق است.

اوباما بار دیگر به بنیانگذار سازمان کدپینک گفت: قسمتی از آزادی بیان این است که شما بتوانید سخن بگویید اما بخشی از آن این است که گوش کنید تا من بتوانم صحبت کنم.

بنیانگذار کدپینک لحظاتی بعد مجدداً حرفهای اوباما درباره زندان گوانتانامو را قطع کرد و فریاد زد: شما فرمانده کل هستید! می‌توانید امروز گوانتانامو را تعطیل کنید. می توانید آن 86 زندانی این زندان را آزاد کنید. 11 سال گذشته است.

اوباما در واکنش گفت: به این خانم جوان اجازه می‌دهم سخنانم را قطع کند چرا که این موضوعی است که ارزش دارد با آن احساسی برخورد شود.

در حالیکه اوباما از آزادی بیان سخن می‌گفت، به این زن اجازه داده نشد به حرف‌های خود ادامه دهد و مأموران امنیتی او را ساکت کردند.

بنجامین، 60 ساله، سازمان ضدجنگ کدپینک را بعنوان گروه زنان ضدجنگ در سال 2002 به وجود آورد و قبل از آن نیز سازمان «گلوبال اکسچنج» یک سازمان حامی حقوق بشر را در «سانفرانسیسکو» به وجود آورد.

وی در سالهای اخیر بر جنگ هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا متمرکز شده است که به کشته شدن صدها انسان بی‌گناه در پاکستان و افغانستان منتهی شده است و اخیراً نیز تأیید شد که 4 نفر از شهروندان آمریکایی در این حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا که وعده تعطیلی گوانتانامو را داده بود از نمایندگان کنگره خواست تا مانع از تلاش او برای انتقال زندانیان بازداشتگاه گوانتانامو به زندان‌های فوق امنیتی در داخل خاک آمریکا نشوند و گفت: هیچ کس تاکنون از زندان‌های فوق امنیتی و نظامی ایالات متحده نگریخته است.

اوباما در یک سخنرانی که روز پنجشنبه انجام شد، درباره حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا گفت که چنین حملاتی زمانی انجام می‌شود که به نسبت اطمینان حاصل شود که منجر به تلفات غیرنظامی نخواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن چهار شهروند این کشور در یمن و پاکستان دفاع کرد.

اوباما که در دانشگاه دفاع ملی در شهر واشنگتن سخنرانی می کرد، گفت: «ما در حال جنگ با سازمانی هستیم که تا حد توان آماده کشتن شهروندان آمریکایی است مگر این که جلویشان را بگیریم.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها