امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 25
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101628
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی در نشست صمیمانه مدیران حزب ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی در نشست صمیمانه مدیران حزب مؤتلفه اسلامی با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت های مرکز امور بین الملل تشکل متبوعش اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی، مرکز امور بین‌الملل را با هدف ارتباط با آزادی خواهان جهان به منظور حمایت از مظلومان و مبارزه با نظام سلطه و تقویت انسجام و وحدت میان مسلمانان و همچنین بازسازی چهره ایران در جوامع بشری تاسیس کرد.

وی ادامه داد: تبادل نظر میان حزب مؤتلفه با احزاب و گروه‌های سیاسی بین‌المللی از جمله چین، تونس و ... و همچنین امضای تفاهم نامه‌های همکاری بین احزاب سیاسی و برگزاری اجلاس های بین‌المللی از جمله اقداماتی بوده که مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی آن‌رابه مرحله اجرا رسانده است.

ترقی با اشاره به عضویت حزب موتلفه اسلامی در اتحادیه احزاب آسیا گفت: حزب موتلفه در این اتحادیه با کسب مسئولیت امور جوانان خاورمیانه و عضویت در کمیته زنان این اتحادیه از توفیقاتی بوده که توانسته‌ به آن دست پیدا کند.

رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: هشدارهای بین‌المللی نسبت به انحرافاتی که از پدیده بیداری اسلامی در برخی کشورها همچون مصر مشاهده می‌شد و همچنین در واکنش به اهانت‌های صورت گرفته به ساحات مقدس پیامبر از جمله اقداماتی بوده است که در این مرکزبه آن توجه ویژه شده است. 

وی با بیان اینکه ما استقلال کشورها را توهم نمی‌دانیم و معتقدیم که بدون وابستگی به غرب و شرق باید به پیشرفت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف دست پیدا کرد، تاکید کرد: عرصه سیاست خارجی صحنه نبرد توانمندی‌ها و محاسبات کشورها است.

ترقی ساختار فعلی سازمان ملل را در خدمت سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکا دانست و فزود: این سازمان با توجه به کارکردی که دارد در راستای احقاق حقوق ملت‌ها نیست و بایستی ساختار آن متحول شده و از زیر سلطه ابر قدرت‌های سلطه‌گر دنیا خارج شود.

رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه عدم تکیه به غرب که سالها علیه جمهوری اسلامی و انقلاب حفظ شده است را  نشان از اقتدار ملی مو ثر دانست و تصریح کرد: بدون تردید باید اقتدار جمهوری اسلامی سرلوحه سیاست خارجی کشور باشد.

وی در ادامه سخنانش به سیاست نرمش قهرمانانه از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: باید اصل این سیاست در پیروزی ایران در فناوری صلح آمیز هسته‌ای، حفظ کشور و نقض تحریم‌های ظالمانه دشمن رعایت شود.

ترقی افزود: گرایش به شرق و آسیا در سیاست خارجی ما در رویکرد با غرب ترجیح داده می‌شود و روابط  در حوزه‌های مختلف با کشورهای منطقه به نفع اقتصاد ماست.

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: ما باید با استفاده از فرصت بیداری اسلامی و ریاست جنبش عدم تعهد و تحولات کشورهای همسایه استفاده لازم را انجام دهیم و با دیپلماسی عمومی بتوانیم برای اهداف جهانی تلاش کنیم.

وی افزود:  ما البته در این رابطه گله‌مند و معترض هستیم چرا که معتقدیم تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی جز از راه گسترش دیپلماسی عمومی و بهره بردن از تمام ظرفیت‌های نظام از جمله احزاب در این راستا ممکن نیست.

ترقی تاکید کرد: همه جهان می‌دانند که عامل شکست مذاکرات هسته‌ای زیاده‌خواهی‌های آمریکا و دخالت اسرائیل است البته معتقد به رها کردن مذاکرات نیستیم اما هرچه زودتر بایستی از سراب مذاکرات خارج و به اقتدار داخلی توجه کنیم که به نفع کشور خواهد بود.

رئیس مرکز بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی به جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه و حمایت آمریکا از آن اشاره کرد و گفت: سکوت سازمان‌های بین‌المللی در مواجهه با اقدامات رژیم اشغالگر قدس نشان داد که اسرائیل از مقاومت شکست خورده است و تنها راه پیروزی مسلح شدن سایر نیروهای فلسطین در کرانه باختری مطابق با اسرائیل است تا این کشور برای برگزاری رفراندوم و تشکیل قانون و دولت مشروع فلسطین حفظ شود.

وی با انتقاد به رفتارهای برخی اصلاح‌طلبان در رابطه با فلسطین اشاره کرد و گفت: نامه خاتمی به برخی سران آمریکا در سال 2003 قول و همچنین دست دادن وی با یکی از مقامات آمریکایی در سال 2005 و در حاشیه مراسم تدفین پاپ، حذف واژه‌های صهیونیستی و رژیم اشغالگر قدس از ادبیات جمهوری اسلامی، اجرای مسائل هسته‌ای از سوی اصلاح‌طلبان در مجلس ششم، حمایت اسرائیل از فتنه 88 از مواردی است که به راحتی از ذهن ملت ما پاک نمی‌شود.

ترقی گفت: ما معتقدیم اصلاح‌طلبان در کشورعامل انحراف از آرمان‌های انقلاب و رهبری و امام (ره) شدند که بایستی از بروز این اندیشه‌ها جلوگیری کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار