امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101629
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌محمد حاضری دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه‌های ایران صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌محمد حاضری دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه‌های ایران صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با گری لوئیس نماینده دبیرکل سازمان ملل در ایران اظهار داشت: سازمان ملل و شورای امنیت جزو نهادهای بین‌المللی هستند که ما باید از آنها به عنوان یک سرمایه جهانی در خدمت صلح یاد کنیم.

وی افزود: هرچقدر عملکرد درست این نهادها در حوادث و وقایع بهتر صورت بگیرد این سرمایه‌ جهانی کارآمدی بیشتری خواهد داشت و اعتماد ملت‌ها به این نهادها افزایش پیدا خواهد کرد.

دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه‌های ایران خاطرنشان کرد: ملت ایران شاهد بدکار کردن این نهادها است به همین دلیل به اعتبار این نهادها نزد ملت ایران آسیب زده است.

حاضری مواضع سازمان ملل در مورد جنایات صدام علیه ایران و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت غزه را از جمله مواردی دانست که سبب بی اعتمادی ملت ایران به سازمان ملل و شورای امنیت شده است.

وی تاکید کرد: صدام در جنایت خود علیه ایران سلاح‌های شیمیایی را به کار گرفت اما سازمان ملل هیچ گاه به صورت موثری در جهت بازدارندگی این جنایات اقدام نکرد و این در حالی است که سازمان ملل در حمله صدام به کویت اقدامات موثر و بازدارنده از خود به نمایش گذاشت.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: رژیم صهیونیستی بارها و بارها به نوار غزه حمله کرده است بنابراین حجم حملات و کشتار غیر نظامیان یکی از برجسته‌ترین جنایات در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود اما در قبال این جنایات دبیرکل سازمان ملل نه تنها باید این اقدامات را محکوم می‌کرد بلکه شورای امنیت نیز باید واکنش موثرتری را نشان می‌داد.

حاضری با تاکید براینکه تامین صلح و رعایت حقوق بشر توسط سازمان ملل فقط برای بخشی از مردم جهان درنظر گرفته می‌شودگفت: هرجایی که نقض حقوق بشر علیه مردم ستم‌دیده جهان باشد نهادهای بین‌المللی چشمشان بر روی این فجایع بسته می‌شود.

علی محمد غریبانی دیگر عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز در این دیدار تاکید کرد: نگذارید ابهت سازمان ملل بشکند.

وی افزود: تکرار این نوع فجایع عظمتی که سازمان ملل به دست آورده را خواهد شکست و دامنه این کشتارها کل خاورمیانه، آسیا و جهان را فراخواهد گرفت.

اسدالله عابدی عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس در این دیدار گفت: سازمان ملل علاوه بر محکومیت این جنایات رژیم صهیونیستی باید اقدامات عملی نیز اتخاذ کند.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی همواره نشان داده که به قطع‌نامه‌ها پایبند نیست بنابراین باید شهرک‌سازی این رژیم متوقف شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها